120 lat cerkiewki pw. Trójcy Świętej - kolędowanie wśród leśnej głuszy

120 lat cerkiewki pw. Trójcy Świętej – kolędowanie wśród leśnej głuszy

Pani Sołtys Międzybrodzia wraz z Radą Sołecką zaprasza serdecznie na dzisiejsze nocne kolędowanie. Podczas ostatnio odprawianej tu pasterki ekumenicznej wzięło udział kilkaset osób, a kapłani Wschodu i Zachodu kolejny raz wespół zanieśli figurkę dzieciątka Jezus i umieścili w żłobku szopki pod gwiazdami. Przy rozpalonym ognisku śpiew kolęd przedłużył się do późnej nocy.

Dzisiaj w poniedziałek 30 grudnia 2019 roku nocne kolędowanie rozpocznie się o godz. 18:00

Mile widziany będzie udział dzieci pod opieką dorosłych.

Dla najmłodszych takie spotkanie to nieomal ekstremalne przeżycie. Przystrojone białym puchem śniegu „Międzybrodzkie Betlejem” prezentuje się wyjątkowo uroczo, ale i tajemniczo. Bogactwo figurek zwierząt domowych i leśnych, które gromadzą się, by oddać cześć swemu Stwórcy i Panu staje się jego dodatkową atrakcją. Z uwagi na nocne przymrozki czy chłodne powiewy wiatru trzeba się odpowiednio ciepło ubrać.

Obecność dzieci będzie zapowiedzią planowanej w Trzech Króli tzw. kolędy misyjne z licznymi zabawami i konkursami dla najmłodszych. Dokładny program zostanie podany w bliskości wydarzenia. Oby było biało, bo wiele zabaw związanych ma być ze śniegiem.

Serdecznie zapraszamy

(pr)

FOTO. Pod historyczną Fajką w 120-lecie powstania cerkiewki pw. Trójcy Świętej stanęła „Szopka pod gwiazdami”

FOTO Archiwum. Miejscowe dzieci kolędują małemu Jezusowi muzykując i śpiewając z wielkim zapałem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj