Kolędowanie przy ognisku. Wśród nocnej ciszy na skraju lasu
Kolędowanie przy ognisku. Wśród nocnej ciszy na skraju lasu

Kolędowanie przy ognisku. Wśród nocnej ciszy na skraju lasu

 

międzybrodzie kolendowanie 300x225 - Kolędowanie przy ognisku. Wśród nocnej ciszy na skraju lasuBlisko 50-osobowa grupa, w tym kilkanaścioro dzieci naruszyła wieczorną ciszę tej maleńkiej miejscowości i swoim śpiewem przypomniała o radosnym czasie Bożego Narodzenia.

 

Pani sołtys Anna Hryszko stanęła na wysokości zadania i wraz z innymi mieszkańcami przygotowała ognisko, przy którym można się było nie tylko ogrzać, ale i upiec smakowitą wiejską kiełbaskę fundacji Pana Komendanta Mateusza. Gromki śpiew kolęd i dziecięcych pokrzykiwań płynący majestatycznie San przenosił w kierunku rozświetlonego miasta i pogrążonego w ciemnościach zakola rzeki.

międzybrodzie 300x169 - Kolędowanie przy ognisku. Wśród nocnej ciszy na skraju lasuZwierzyna leśna z oddali przyglądała się nocnym kolędnikom. W ciągu dnia sądząc po śladach pozostawionych na śniegu wielu przedstawicieli miejscowej fauny odwiedza szopkę pod gwiazdami i zapewne z nie małym zdziwieniem patrzy na liczne figurki zwierzątek domowych i polnych, które stanowią jej stałe uposażenie. Wspólna modlitwa za rodziny przy żłobku i błogosławieństwo figurką Dzieciątka Jezus pobudza do wdzięczności Panu Bogu za piękny czas Bożego Narodzenia oraz wszelkie stworzenie, którego koroną jest w Jezusie każdy człowiek.

Następne wspólne kolędowanie zaplanowane jest 6 stycznia 2020 roku na Trzech Króli. Przed południem o godz.  9:30 orszak misyjny wyruszy od cerkiewki do szopki pod gwiazdami. Po obiedzie ok. 14:00 cześć druga: ognisko, konkursy, przejażdżki, zabawy. Wszystko pod troskliwą opieką rodziców i organizatorów. Serdecznie zapraszamy.    

pr       

        

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj