Kolędowanie przy ognisku. Wśród nocnej ciszy na skraju lasu
Kolędowanie przy ognisku. Wśród nocnej ciszy na skraju lasu

Kolędowanie przy ognisku. Wśród nocnej ciszy na skraju lasu

 

Następne wspólne kolędowanie zaplanowane jest 6 stycznia 2020 roku na Trzech Króli.Blisko 50-osobowa grupa, w tym kilkanaścioro dzieci naruszyła wieczorną ciszę tej maleńkiej miejscowości i swoim śpiewem przypomniała o radosnym czasie Bożego Narodzenia.

 

Pani sołtys Anna Hryszko stanęła na wysokości zadania i wraz z innymi mieszkańcami przygotowała ognisko, przy którym można się było nie tylko ogrzać, ale i upiec smakowitą wiejską kiełbaskę fundacji Pana Komendanta Mateusza. Gromki śpiew kolęd i dziecięcych pokrzykiwań płynący majestatycznie San przenosił w kierunku rozświetlonego miasta i pogrążonego w ciemnościach zakola rzeki.

Zwierzyna leśna z oddali przyglądała się nocnym kolędnikom. W ciągu dnia sądząc po śladach pozostawionych na śniegu wielu przedstawicieli miejscowej fauny odwiedza szopkę pod gwiazdami i zapewne z nie małym zdziwieniem patrzy na liczne figurki zwierzątek domowych i polnych, które stanowią jej stałe uposażenie. Wspólna modlitwa za rodziny przy żłobku i błogosławieństwo figurką Dzieciątka Jezus pobudza do wdzięczności Panu Bogu za piękny czas Bożego Narodzenia oraz wszelkie stworzenie, którego koroną jest w Jezusie każdy człowiek.

Następne wspólne kolędowanie zaplanowane jest 6 stycznia 2020 roku na Trzech Króli. Przed południem o godz.  9:30 orszak misyjny wyruszy od cerkiewki do szopki pod gwiazdami. Po obiedzie ok. 14:00 cześć druga: ognisko, konkursy, przejażdżki, zabawy. Wszystko pod troskliwą opieką rodziców i organizatorów. Serdecznie zapraszamy.    

pr       

        

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj