Dzielmy się miłością - wigilia w Tryńczy

Dzielmy się miłością – wigilia w Tryńczy

„Dobrze, że jesteście, by jak opłatkiem dzielić się miłością”. Pod takim hasłem odbyło się spotkanie wigilijne w Tryńczy w którym wzięło ponad 1200 osób. Wśród nich znaleźli się studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sanoku oraz podopieczni Domu Pomocy Społecznej „Światło nadziei”, by wspólnie z seniorami z innych miejscowości podzielić się opłatkiem i kolędować wraz z rodziną Pospieszalskich.

4 grudnia w hali widowiskowo-sportowej szkoły podstawowej w Tryńczy odbyło się wyjątkowe spotkanie wigilijne. Wzięło w nim udział ponad 1200 mieszkańców okolicznych gmin: Tryńczy, Zarzecza, Nowej Sarzyny, Leżajska oraz zaproszeni goście. W tym wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć sanockich seniorów z uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz protegowanych DPS-u „Światło nadziei”.

Zebrani łamiąc się opłatkiem życzyli sobie zdrowia i szczęścia. Jak podkreślali takie wydarzenie jest bardzo ważne w ich życiu, ponieważ w takim dniu mogą się zjednoczyć i wspólnie w duchu świat bożego narodzenia wkroczyć w nowy rok. Wspólnie z rodzinnym zespołem Pospieszalskich uczestnicy wigilii zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy oraz pastorałki.

dcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj