Eco-Miasto. Siódma edycja konkursu
grafika: eco-miasto.pl

Eco-Miasto. Siódma edycja konkursu

Do 31 stycznia samorządy mogą zgłaszać deklaracje udziału w siódmej edycji konkursu Eco-Miasto, organizowanego przez Ambasadę Francji w Polsce oraz Centrum UNEP/GRID Warszawa.

Celem tego konkursu jest pokazanie, że polskie miasta skutecznie podejmują realizację nowoczesnych projektów infrastrukturalnych, nie rezygnując przy tym z dbałości o środowisko naturalne. W sześciu dotychczasowych edycjach rywalizowało ponad 100 miast.

W tym roku rywalizacją zostanie objętych pięć kategorii: gospodarka wodna, gospodarka odpadami, zieleń miejska, zrównoważona mobilność i efektywność energetyczna. W każdej kategorii przyznawane są dwie nagrody – dla miast do 100 tys. mieszkańców i powyżej 100 tys. mieszkańców. W dotychczasowych edycjach delegacje zwycięskich miast uczestniczyły w zagranicznych wyjazdach studyjnych; wśrod nagród była tez możliwość testowania samochodu elektrycznego. W siódmej edycji pojawią się nagrody specjalne, ufundowane przez partnerów strategicznych konkursu: BNP Paribas, Ceetrus, Renault Polska, Fundacji Veolia.

„Uczestnicząc w konkursie Eco-Miasto, samorządy otrzymują możliwość promowania swoich działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dzięki temu zyskuje wizerunek miast – nie tylko na poziomie ogólnopolskim, lecz także lokalnym, ponieważ ekologiczne projekty samorządów mogą stać się lepiej rozpoznawalne wśród mieszkańców. Eco-Miasto stwarza również przestrzeń do wymiany doświadczeń między władzami miast, co sprzyja naśladowaniu dobrych praktyk” – zachęcają organizatorzy konkursu.

Zapraszamy do pobrania formularzy konkursowych. Do konkursu można przystąpić w każdej z pięciu następujących kategorii:

Wypełnione formularze należy przesłać na adres eco-miasto@teraz-srodowisko.pl. Ostateczny termin nadsyłania wypełnionych formularzy mija 31 stycznia 2020 r. o godz. 12:00.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu przed wypełnieniem formularzy. Regulamin dostępny jest tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj