Sukcesy uczniów sanockich szkół

Sukcesy uczniów sanockich szkół

 

Uczniowie sanockich szkół aktywnie uczestniczą w różnego rodzaju olimpiadach, turniejach, zawodach. Wielu zrzeszonych jest w klubach sportowych. Za swoja ciężką pracę są nagradzani i osiągają wysokie wyniki. Średnia, jaką uzyskali uczniowie w 2019 r. podczas egzaminów przewyższa  średnią województwa  i kraju.

Sukcesy uczniów sanockich szkółNa terenie Sanoka funkcje 12 placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest  gmina miasta Sanoka. Struktura organizacyjna oświaty w mieście obejmuje: 4 przedszkola samorządowe, 8 szkół podstawowych. Ponadto w Sanoku funkcjonuje 5 społecznych placówek wychowania przedszkolnego – dotowanych z budżetu miasta Sanoka: 2 ochronki oraz 3 przedszkola niepubliczne.

Rok 2019 sanoccy uczniowie zakończyli z bardzo dobrymi wynikami z poszczególnych części egzaminów po szkole podstawowej i III klasie gimnazjalnej, przewyższając średnią województwa i kraju. Egzamin gimnazjalny po raz ostatni pisało 381 uczniów klas III, natomiast do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło 360 uczniów szkół podstawowych.

Sukcesy uczniów sanockich szkółW ciągu całego roku uczniowie licznie uczestniczyli w różnorodnych olimpiadach przedmiotowych (957 uczniów). Po tytuł Laureata Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych nasi uczniowie sięgali siedemnastokrotnie, z takich przedmiotów jak: język polski, język angielski, matematyka, historia, fizyka, geografia i religia. Wśród laureatów było 9 uczniów z klas III gimnazjalnych oraz 8 z klas VII i VIII szkół podstawowych.  Wysoki sukces szkoły osiągnęły w rywalizacji sportowej za udział w programie „Igrzyska Dzieci”, gdzie na sklasyfikowanych 605 placówek, po raz kolejny z rzędu Szkoła Podstawowa nr 1 w Sanoku została niekwestionowanym liderem i zajęła I miejsce w województwie, zostawiając w tyle konkurencję, a Szkoła Podstawowa nr 4 – III miejsce. Za udział w programie „Igrzyska Młodzieży Szkolnej”, na sklasyfikowane 634 szkoły, II miejsce w województwie zajęła również Szkoła Podstawowa nr 1. W rywalizacji gmin i powiatów, która odbyła się o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego, byliśmy również bezkonkurencyjni. Zajęliśmy dwukrotnie pierwsze miejsce jako Gmina Miasta Sanoka i Powiat Sanocki.

„Poznaję świat – poznaję siebie” to projekt realizowany przez SP nr 6 w Sanoku wraz ze szkołami Ecole Marcel Ayme w Milizac we Francji, Colegio Salesianos „San Juan Bosco” w Puertollano w Hiszpanii, Istituto Comprensivo „Giuseppe Grassa” w Mazara del Vallo i Istituto Comprensivo „Salvo D’Acquisto” w Gaggio Montano we Włoszech. W listopadzie przedstawiciele szkół odbyli wizytę studyjną w Sanoku.

Burmistrz miasta Sanoka wręczył siedmiorgu nauczycielom akty nadania stopnia mianowania. Ubiegły rok zakończył się jednak pożegnaniem wieloletniego dyrektora, wspaniałego pedagoga oraz metodyka Szkoły Podstawowej nr 3 w Sanoku Małgorzaty Kielar, która zmarła po ciężkiej chorobie.

(um)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj