Wiesława Skorek - potrzebowałam nowych wyzwań

Wiesława Skorek – MDK zmienia się na lepsze

W Młodzieżowym Domu Kultury przez ostatni rok wiele się zmieniło. Budynek został częściowo odremontowany. Kadra MDK-u wzbogacała ofertę placówki o nowe warsztaty czy zajęcia. Swoją działalność rozpoczął młodzieżowy zespół taneczny „Latino Girls”. 2020 rok to nowe plany i realizacje ciekawych pomysłów. O podsumowanie ubiegłego roku oraz plany na ten zapytaliśmy Wiesławę Skorek, dyrektorkę MDK-u.

Uważam, że rok 2019 był bardzo udany dla naszej instytucji. Po pierwsze, został odczyszczony, odrdzewiony i odmalowany dach na budynku. Aby zapewnić bezpieczeństwo przebywających w budynku osób, zainstalowano czujniki bezpieczeństwa. Obie inwestycje wymagały uzyskania zgód od konserwatora budynków oraz odpowiednich nakładów pieniężnych, stąd radość, że udało się wszystko zrealizować w terminie. Ponadto przybyło tablic reklamowych wokół budynku. Odmalowane zostały niektóre pomieszczenia. Zmieniła się nieco estetyka budynku wewnątrz, oczywiście w miarę naszych możliwości i bez angażowania środków finansowych. Poza tym na dniach ruszy nowa strona internetowa placówki. Nasze regionalne i ogólnopolskie konkursy plastyczne, wokalne i recytatorskie cieszą się sporym zainteresowaniem. Na uczestnictwo dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów w zajęciach przez nas proponowanych również nie narzekamy. Świetnie układa się współpraca ze szkołami podstawowymi i średnimi oraz innymi instytucjami kultury w mieście i powiecie. W każdej chwili oferujemy warsztaty taneczne, fotograficzne czy plastyczne, z czego bardzo często korzystają całe klasy.

Dużym zainteresowaniem cieszą się wystawy, na których swoje prace prezentują nie tylko osoby dorosłe, ale uczniowie szkół średnich i już od dawna mamy kalendarz wypełniony terminami na bieżący rok. Prężnie działa Klub Miłośników Tańca Towarzyskiego dla młodzieży i osób dorosłych, ponadto powstał kolejny zespół wokalno-instrumentalny oraz młodzieżowy zespół taneczny „Latino Girls”, do którego serdecznie zapraszam. Tradycyjnie okres wakacyjny i ferie zimowe, to w naszej placówce „czas bez komputera i komórki”, w zamian proponujemy m.in. gry i zabawy, wycieczki autokarowe, warsztaty taneczne i plastyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi. Cieszy fakt, że na wszystkie imprezy dostajemy dla uczestników poczęstunek od sponsora, a nawet paczki w okresie świątecznym, co jest dla nas sporym odciążeniem, a co niesamowicie zaskakuje i raduje wszystkich otrzymujących.

Jeśli chodzi o plany na 2020 rok to przede wszystkim naprawa pęknięć na ścianach wewnątrz budynku, pęknięć, które pojawiły się od strony parkingu wraz z jego budową. Oczywiście wszystkich zainteresowanych bez względu na wiek zapraszam gorąco do zapoznania się z naszą ofertą kulturalną. Zapewniam, że kto raz do nas przyjdzie, zostanie. Kadra MDK kocha swoją pracę, toteż każdy jest mile widziany i z sympatią przyjęty w naszych progach.

dcz

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj