Dlaczego kurtki 3 w 1 to najlepsza opcja na dzisiejsze zimy

Dlaczego kurtki 3 w 1 to najlepsza opcja na dzisiejsze zimy?

Dzisiejsze zimy potrafią sprawiać prawdziwe niespodzianki. Jednego dnia temperatury spadają poniżej zera, drugiego możemy cieszyć się z iście wiosennej pogody. Nic dziwnego, że wyzwaniem okazuje się dopasowanie garderoby do warunków atmosferycznych. Rozwiązaniem tego problemu mogą być kurtki 3 w 1. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Czym charakteryzują się kurtki 3 w 1?

Nie ulega wątpliwości, że w obliczu szybko zmieniających się warunków pogodowych powinniśmy być przygotowani na wszystko. Jedną z porad, którą wielu z nas mogło słyszeć już w dzieciństwie, jest ubieranie się „na cebulkę”. Kiedy temperatura rośnie, ściągamy kolejne warstwy ubrania. W przypadku silnych wiatrów lub mrozu jesteśmy zabezpieczeni kilkoma swetrami, kurtką lub innymi elementami odzieży. Jednak nie da się ukryć, że taki system ubierania ogranicza ruchy oraz wpływa na nasz komfort, a nierzadko nawet samopoczucie. Odpowiedzią producentów ubrań na problemy i potrzeby klientów są kurtki 3 w 1. Polegają one na uproszczeniu oraz skupieniu zasad dotyczących ubierania się „na cebulkę” w jednym elemencie ubioru. Jest to połączenie za pomocą zamka błyskawicznego kurtki zewnętrznej oraz wewnętrznej. Ich funkcjonalność opiera się na możliwości odpięcia jednej z warstw.

Dlaczego kurtki 3 w 1 to najlepsza opcja na dzisiejsze zimy

 

Dzięki temu zyskujemy kurtkę idealną na temperatury poniżej zera oraz złe warunki atmosferyczne, a także deszczowe lub wietrzne dni. Możemy nosić ją na trzy różne sposoby. Pierwszy z nich to założenie wyłącznie kurtki wewnętrznej. Dzięki niej otrzymujemy ochronę przed wiatrem w cieplejsze dni. Następnie istnieje możliwość pozostawienia na sobie tylko kurtki zewnętrznej, która nosi cechy okrycia przeciwdeszczowego. Ostatnim sposobem jest połączenie tych dwóch elementów. W takim przypadku nie będą nam straszne zarówno niskie temperatury, jak i deszcz czy wiatr.

Dlaczego warto mieć kurtki 3 w 1 w swojej szafie?

Wiemy już, czym charakteryzują się kurtki 3 w 1, teraz możemy przejść do odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto mieć ją w szafie. Biorąc pod uwagę powyższy opis oraz trzy różne sposoby jej noszenia, jedną z największych zalet będzie odpowiednie przygotowanie na każde warunki pogodowe. Następnie warto zwrócić uwagę, że producenci dokładają wszelkich starań, aby każdy z materiałów był najwyższej jakości i spełniał oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Przykładem mogą być kurtki męskie 3 w 1 Jack Wolfskin. W zależności od modelu warstwa izolacyjna, czyli tak zwana podpinka, jest wykonana z polaru lub materiału tekstylnego z wypełnieniem syntetycznym. Zdarza się również, że jest po prostu bluza. Projektanci zadbali o to, abyśmy mogli bez problemu nosić ją jako niezależną część garderoby. Dlatego też została uszyta z należytą precyzją i dbałością o każdy szczegół. Natomiast kurtka zewnętrzna, czyli hardshellowa, posiada zazwyczaj wypełnienie puchowe.

Dlaczego kurtki 3 w 1 to najlepsza opcja na dzisiejsze zimy

Przed zakupem warto sprawdzić, czy ubranie pod kurtkę dodatkowej bluzy nie ograniczy naszych ruchów oraz jak prezentują się obie kurtki osobno. Nie ulega wątpliwości, że kurtki 3 w 1 sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i podczas górskiej wędrówki. Warto również zwrócić uwagę, że część kurtek wewnętrznych posiada dodatkowe zamki po bokach. Podczas zmęczenia lub przegrzania możemy zmniejszyć temperaturę, rozsuwając je. Jednak pamiętajmy, aby nie przesadzić i nie przeziębić organizmu. Na koniec zaznaczmy, że wszystkie kurtki 3 w 1 Jack Wolfskin są wykonane z oddychających materiałów.

Jak wybrać odpowiednią kurtkę 3 w 1?

Wybierając kurtki 3 w 1, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka parametrów, które zagwarantują nam komfort zarówno na co dzień, jak i podczas aktywności fizycznej. Podstawową kwestią jest odpowiedni stopień nieprzemakalności. Aby kurtka gwarantowała nam prawidłową wodoszczelność, powinna osiągać wartość powyżej 10 000 mm słupa wody. Następnie musimy zwrócić uwagę na materiał i grubość podpinki. Dzięki niej zyskamy odpowiednią izolację termiczną oraz ochronę przed wiatrem. Nie powinniśmy zapominać również o oddychalności materiału. Dodatkowym atutem będą również dodatkowe zamki wentylacyjne znajdujące się pod pachami, po bokach, u dołu kurtki lub w kapturze. Wiele zależy od decyzji producenta. Zwróćmy uwagę, że kurtki 3 w 1 są doskonałą ochroną na zimę oraz zmieniające się warunki atmosferyczne, pozostając dopasowane do ciała. Upewnijmy się, czy kaptur jest odpinany oraz czy istnieje możliwość regulowania jego rozmiarów.

Dlaczego kurtki 3 w 1 to najlepsza opcja na dzisiejsze zimy

 

Jedną z firm oferujących najwyższej jakości kurtki 3 w 1 oraz odzież outdoorową jest The North Face. Spełniają one wszystkie powyższe kryteria. Po odpięciu warstwy zewnętrznej możemy otrzymać, na przykład sportowo-elegancką pikowaną kurtkę przeciwdeszczową na chłodniejsze dni. Biorąc pod uwagę powyższą analizę, odpowiedź na pytanie, czy kurtki 3 w 1 to najlepsze rozwiązanie na dzisiejsze zimy, jest oczywista.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj