Pierwsze samochody oficjalnie przejechały po obwodnicy!

Oficjalne otwarcie obwodnicy Sanoka stało się faktem. Od dzisiaj kierowcy mogą przejechać po długo wyczekiwanej inwestycji.

– Budujemy drogi, obwodnice w miejscach, gdzie jest to potrzebne. Sanok jest doskonałym tego przykładem. Chociaż przy budowie obwodnicy pojawiało się mnóstwo problemów, to  wspólnymi siłami staraliśmy się, aby ta inwestycja została jak najszybciej oddana do użytku. Polskie drogi muszą być bezpieczne i nowoczesne – powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury podczas oficjalnego otwarcia obwodnicy.

Minister infrastruktury zapowiedział, że niebawem zostanie ogłoszony nowy program „Stu obwodnic”.

– Obwodnica w Sanoku się udała, jestem przekonany, że wszyscy, którzy będą jeździć nowymi drogami, będą z nich zadowoleni. To jedna z wielu inwestycji, która powoduje, że z zazdrością patrzą na nas Francuzi czy Niemcy – dodał minister.

– Brama Bieszczadów, bo tak nazywany jest Sanok zyskuje nowe oblicze. Tym nowym obliczem jest bezpieczna i komfortowa obwodnica. Droga na którą mieszkańcy czekali przez wiele lat. Obwodnica przyczyni się do upłynnienia ruchu w centrum miasta i ułatwi dojazd do Bieszczadów – zaznaczył Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.

Bogdan Rzońca zapowiedział, że w niedługim czasie będą realizowane inwestycje związane z rozwojem kolei w Karpatach.

Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka podkreślił, że dzięki tej inwestycji miasto staje się bardziej ekologiczne. Ponadto miasto ma szansę na rozwój poprzez realizację takich inwestycji.

Szerokiej i bezpiecznej drogi!

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj