OSCAR NOMINATED SHORTS 2020

 

BWA Galeria Sanocka zaprasza na projekcję filmów krótkometrażowych kandydujących do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej:

OSCAR NOMINATED SHORTS 2020

Miejsce: BWA Galeria Sanocka (Rynek 14)
Termin: 15.02
Godzina: 18.00
Wstęp: 10.00 pln

Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu. Najważniejsi przedstawiciele branży filmowej od lat 30. XX wieku nie zapominają uhonorować również krótkiego metrażu, który stanowi istotną część amerykańskiej kinematografii. Podczas tegorocznego rozdania nagród konkursu o złotą statuetkę zawalczy 15 filmów krótkometrażowych w trzech kategoriach: film animowany, aktorski i dokumentalny. Chociaż są rzadziej wspominane w mediach niż filmy pełnometrażowe, krótkie produkcje prezentują równie istotne, inspirujące historie w innowacyjnej formie.

Oscar Nominated Shorts 2020 to świetna okazja, by przyjrzeć się najlepszym produkcjom krótkometrażowym na świecie, skumulowanym w wyjątkowe doświadczenie filmowe. Fundacja Ad Arte jest wyłącznym polskim dystrybutorem dwóch zestawów Oscar Nominated Shorts – filmów aktorskich i animowanych. W Sanoku zobaczymy zestaw filmów fabularnych.

Program:
– BROTHERHOOD  / dir. Meryam Joobeur, Marcia Gracia Turgeon
– NEFTA FOOTBALL CLUB / dir. Yves Piat, Damien Megherbi
– THE NEIGHBORS’ WINDOW / dir. Marshall Curry
– SARIA / dir. Bryan Buckley, Matt Lefebvre
– A SISTER / dir. Delphine Girard

KRÓTKOMETRAŻOWY FILM AKTORSKI / LIVE ACTION

Brotherhood, reż. Meryam Joobeur, Tunezja/Kanada 2018, 25’
Mohamed jest głęboko poruszony, kiedy jego najstarszy syn Malik wraca do domu po długiej podróży z jego nową tajemniczą żoną.

 
Nefta Football Club, reż. Yves Piat, Francja 2018, 17’

Dwójka braci natrafia na osła na pustyni. Dziwnym trafem, zwierzę ma na uszach słuchawki oraz worki pełne białego proszku na grzbiecie.

Saria, reż. Bryan Buckley, USA 2019, 23’
Dwunastoletnia Saria oraz jej siostra Ximena układają odważny plan ucieczki z domu dziecka, w którym się nad nimi znęcano.

The Neighbor’s Window, reż. Marshall Curry, USA 2019, 20’
Alli jest młodą matką, sfrustrowaną rutyną i jej mężem. Jej życie zostaje wywrócone do góry nogami, kiedy dwóch beztroskich dwudziestolatków wprowadza się do budynku po drugiej stronie ulicy, a ona odkrywa, że może bez przeszkód podglądać ich mieszkanie.

A Sister, reż. Delphine Girald, Belgia 2018, 16’
Noc. Samochód. Alie jest w niebezpieczeństwie. Aby przeżyć, musi wykonać najważniejszy telefon jej życia.

czas trwania: 101 min.

ZAPRASZAMY!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj