Burmistrz Matuszewski na Forum Samorządów w Jasionce

Podkarpacie zaprasza na Ogólnopolskie Forum Samorządów

W piątek i sobotę (14-15 lutego) w podrzeszowskiej Jasionce odbędzie się IV Ogólnopolskie Forum Samorządów. W tym roku głównym tematem dyskusji i wymiany doświadczeń samorządowców będzie skuteczne realizowanie projektów finansowanych ze środków unijnych w kontekście nowej perspektywy finansowej UE 2021-2027.

O szansach, jakie unijne pieniądze dają JST, będą mówić m.in. minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak oraz prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny i wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel. To przedstawiciele samorządów, które wyjątkowo skutecznie sięgają po unijne wsparcie.

Inne tematy Forum to m.in. optymalne zarządzanie wydatkami, szanse na samorząd zarządzany projektowo, współpraca samorządów w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, realizacja celów społecznych poprzez budowanie partnerstw z organizacjami pozarządowymi i biznesem.

Zaplanowano także dwa warsztaty: droga do dojrzałości procesowo-projektowej w samorządzie oraz co samorządowiec może zrobić przez 3,5 roku do zakończenia kadencji.

W sobotni wieczór organizatorzy zapraszają na IV Samorządowy Bal Charytatywny. Dochód z balu zostanie przeznaczony na zakup aparatu USG dla Oddziału Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Chęć udziału w Forum zadeklarowało już ponad 400 samorządowców z całego kraju. Organizatorem wydarzenia jest samorząd województwa podkarpackiego oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządu Terytorialnego.

SSPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj