Polskie sprawy w Brukseli: Tomasz Poręba o walce z dopingiem i Igrzyskach Europejskich w Krakowie

 

Poseł do Parlamentu Europejskiego z Podkarpacia Tomasz Poręba spotkał się dziś z Komisarz Marią Gabriel. Głównymi tematami była walka z dopingiem i organizacja Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023

 Podczas spotkania Tomasza Poręby z komisarz Gabriel, odpowiadającą w Komisji Europejskiej za badania, kulturę i rozwój sportu, w pierwszej kolejności poruszono temat walki z dopingiem w Unii Europejskiej. Komisarz Gabriel  i Europoseł Poręba byli zgodni, że walka z dopingiem to cel, który powinien być wspólny dla Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, ale też dla państw członkowskich. Ważne aby z jednej strony zwiększyć środki na walkę z dopingiem w sporcie, a z drugiej  podnieść poziom edukacji w tym temacie. 

 Drugim ważnym tematem, który Tomasz Poręba poruszył w trakcie spotkania była organizacja Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Europoseł Tomasz Poręba, który mocno zabiegał o Igrzyska i z ramienia PKOL odpowiada za ich organizację, zwrócił się z prośbą do komisarz Gabriel o możliwość wspólnego zbadania ewentualnych obszarów współpracy pomiędzy Komisją Europejską, a organizatorami tego ważnego wydarzenia.  

 – Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego spotkania z Komisarz Marią Gabriel. Udało się poruszyć dwie istotne dla sportu kwestie i liczę, że spotkanie to będzie początkiem owocnej współpracy z Komisją Europejską w przyszłości  dodał Tomasz Poręba.