Gdzie jest wirus z Chin? Zobacz specjalną mapę

 

Epidemia groźnej choroby już dawno wydostała się poza Azję. Gdzie jest wirus z Chin? Zobacz specjalną mapę, która obrazuje rozwój koronawirusa SARS-CoV-2 na świecie. W kolejnych polskich szpitalach trwają badania pacjentów z podejrzeniem zachorowania na  wirusa. 

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR0QqO0aiYK0ZL-NmOq8bSKDIdJa90Bq3UfzNvGOsle8QpZT5mDmIxVW0cs#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

Epidemiolodzy przyznają, że zagrożenie pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce jest coraz większe. Służby deklarują jednocześnie pełną gotowość w przypadku pojawienia się pierwszego pacjenta.

Co powinni zrobić Polacy wracający z Włoch w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa?

Jeżeli wracamy z tych północnych rejonów, one są przez ECDC określone jako ryzykowny teren, wtedy powinniśmy sprawdzić, czy się czujemy dobrze czy nie, czy mamy temperaturę czy nie. Jeżeli mamy temperaturę 38 stopni, kaszlemy, duszno nam, zgłaszamy się do oddziału zakaźnego. Nie na SOR, nie do POZ-u, nie na izbę przyjęć – do oddziału zakaźnego – tłumaczył w Porannej rozmowie w RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski. Nie chodzi o kichnięcie dwa razy, tylko o grypowe objawy – dodał. Co powinni zrobić ci, którzy chcieliby w najbliższym czasie pojechać do Włoch na narty? Te rejony są w tej chwili uznane za ryzykowne. Nie zalecamy wyjazdów – oświadczył szef resortu zdrowia podczas rozmowy w RMF FM.  

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj