ROZLICZYMY PODATEK ZA CIEBIE. NOWE MOŻLIWOŚCI W USŁUDZE TWÓJ E-PIT

ROZLICZYMY PODATEK ZA CIEBIE. NOWE MOŻLIWOŚCI W USŁUDZE TWÓJ E-PIT

 

NOWE MOŻLIWOŚCI W USŁUDZE TWÓJ E-PIT

ROZLICZYMY PODATEK ZA CIEBIE

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sanoku przypomina, że akcja składania rocznego PIT za 2019 r. będzie trwać od 15 lutego do 30 kwietnia 2020 r. Zeznania papierowe przyjmowane są w Urzędzie Skarbowym w Sanoku na Sali Obsługi pok. 14 (I piętro)
w dniach:       poniedziałek w godz.     8.00  –  18.00,
wtorek – piątek w godz. 8.00  –  15.00.

Zeznania podatkowe można składać w formie papierowej (bezpośrednio w urzędzie skarbowym lub wysłać za pośrednictwem poczty) oraz w formie  elektronicznej
za pośrednictwem strony www.podatki.gov.pl. Zeznanie elektroniczne można wypełnić samodzielnie (przy użyciu formularza interaktywnego w systemie e-deklaracje) lub skorzystać z zeznania przygotowanego przez organ podatkowy w ramach usługi Twój e-PIT.  Mając na uwadze Państwa wygodę, bezpieczeństwo oraz oszczędność czasu zachęcamy do  złożenia zeznania PIT przez Internet. Główną zaletą takiej formy rozliczenia jest szybszy termin zwrotu nadpłaty. W przypadku zeznań podatkowych złożonych w formie elektronicznej Urząd ma 45 dni na jej zwrot licząc od dnia złożenia zeznania podatkowego, natomiast dla zeznań papierowych nadpłata podatku zwracana jest w terminie 3 m-cy od daty złożenia zeznania.  Należy zaznaczyć, że  jeśli złożyliśmy  swój PIT wcześniej np. w styczniu br. to termin zwrotu nadpłaty będzie liczony od 15 lutego 2020 r.

Podatnicy, którzy skorzystają z usługi Twój e-PIT, mogą liczyć w tym roku na jeszcze łatwiejsze rozliczenie rocznego podatku. Do usługi Twój e-PIT wprowadzono wiele nowości: 

  • Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, oprócz dostępnych
    w ubiegłym roku zeznań PIT-37 i PIT-38, będą mogły złożyć również PIT-28 i PIT-36
    (PIT-28 np. w zakresie umów najmu, dzierżawy i PIT-36 – np.   w zakresie emerytur i rent z zagranicy oraz umów najmu, dzierżawy).  Formularze PIT-36 i PIT-28 nie będą zawierać informacji dot. działalności gospodarczej i nie zostaną automatycznie zaakceptowane 30.04.2020 r. Należy więc sprawdzić i uzupełnić swoje rozliczenie, a następnie zaakceptować i pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).
  • W usłudze Twój e-PIT w tym roku jest automatyczne uwzględnianie ulgi dla dzieci powyżej 18. roku życia (jeżeli dziecko studiuje lub jest doktorantem) oraz dla dzieci urodzonych w 2019 r.
  • Usługa Twój e-PIT uwzględnia m.in. ulgę w PIT dla osób do 26. roku życia.
  • W ramach usługi dostępna jest również informacja o stanie zwrotu nadpłaty podatku.
  • W tegorocznej usłudze nastąpiły zmiany na etapie uwierzytelnienia się do usługi w przypadku wspólnego rozliczenia się małżonków. W przypadku kwoty 0 (zero) podatnik będzie podawać imię ojca małżonka.
  • Zapewniono również pełny dostęp m.in. do poprzednich zeznań PIT.

Więcej informacji na stronie podatki.gov.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj