Sanitas znów w akacji. Serca od serca

Sanitas znów w akcji. Serca od serca

Serduszka z motywującym listem – dla chorych pacjentek mają być symbolem miłości i swoistym amuletem, dającym siłę w chwilach zwątpienia,  towarzyszącym przez całą trudną drogę do wyzdrowienia. Członkowie Stowarzyszenia Sanitas oraz wolontariusze poświęcili wiele godzin, by w Dniu Kobiet jak najwięcej serduszek dotarło do chorych pań. W tym roku 1500 serduszek poprawi humor kobietom walczącym o zdrowie.

 

Sanitas znów w akacji. Serca od serca– Akcja „Przesyłka od serca” skierowana do pacjentów przebywających na oddziałach onkologicznych, w ubiegłych latach dostarczała wielu przyjemnych emocji zarówno chorym jak i nam – obdarowującym. W tym roku ponownie pragniemy wywołać uśmiech na twarzach pacjentów i dzięki temu chociaż na chwilę obniżyć poziom ich stresu związanego z codziennymi wyzwaniami, z jakimi muszą się mierzyć w procesie leczenia. Pozytywne emocje mają korzystny wpływ na sferę motywacyjną człowieka, co w sytuacji leczenia pomaga w podejmowaniu wysiłków na rzecz powrotu do zdrowia. – Monika Wietecha – psycholog.

Anna Nowakowska prezes stowarzyszenia miała obawy przed akcją.

Sanitas znów w akacji. Serca od serca– Po dwóch poprzednich akcjach zastanawialiśmy się czy damy radę sprostać kolejnej. Jednak po wspaniałym  odzewem ze strony pacjentek, wiedzieliśmy musi się ona odbyć. Jednak bez pomocy byłoby nam ciężko. W związku z tym, nawiązaliśmy niezwykłą współpracę! Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku pod opieką nauczyciela Sebastiana Trafalskiego przez miesiące tworzyli  serduszka, które trafią do pacjentek onkologicznych w wielu szpitalach. Wszystko to, dzięki otwartości na wyzwania i chęci pomocy dyrektora placówki Pana Grzegorza Brajewskiego. Wsparcie mieliśmy również ze strony Firmy HERB Sp. z o.o. w Sanoku, Firmy Automet GROUP Sp. z.o.o Sp.k, oraz Uczniów z Internatu przy Zespole Szkół Nr 5 w Sanoku. Dzięki współpracy z tak wspaniałych ludźmi na twarzach 1500 pacjentek przebywających na oddziałach onkologicznych z okazji Dnia Kobiet zagości uśmiech. Tak ważny w drodze do zdrowia”-  Anna Nowakowska – Sanitas.

– Nasi uczniowie chętnie uczestniczą w tego formach wsparcia i bardzo chętnie włączyli się w tą formę współpracy. Uczy to młodzieży empatii zrozumienia współczucia i otwartości na problemy innych ludzi.” – skomentował akcję dyrektor Szkoły w Lesku Grzegorz Brajewski

Uczniom bardzo spodobał się pomysł wsparcia inicjatywy stowarzyszenia.

Sanitas znów w akacji. Serca od serca– Super inicjatywa. Ja się bardzo cieszę się że mogę w tym w jakikolwiek sposób uczestniczyć,  pomóc w tej akcji. Doceniam starania pacjentek, to  że walczą, są silnymi kobietami i wierzę że uda im się na pewno zwyciężyć” – oceniła akcję Karolina Grabas uczennica Szkoły w Lesku, wolontariuszka.

W tym roku upominki pojadą do Przemyśla, Brzozowa, Rzeszowa, Krosna, Jasła, Gorlic, Gliwic, Katowic, Nowego Sącza, Poznania, Warszawy, Krakowa na oddziały onkologiczne.

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj