Restrukturyzacja PBS pod lupą CBA

Restrukturyzacja PBS pod lupą CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne bada sprawę przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego, wdrożonej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Do Gminy Miasta Sanoka wpłynęło pismo w tej sprawie.

Do Gminy Miasta Sanoka wpłynęło pismo od dyrektora Delegatury CBA w Rzeszowie z prośbą o udzielenie informacji na temat wysokości środków, utraconych przez Gminę Miasta Sanoka oraz spółki komunalne i jednostki organizacyjne na skutek przymusowej restrukturyzacji PBS, a także o przedstawienie wszelkich okoliczności, związanych z tym zdarzeniem.

Dyrektor Delegatury CBA w Rzeszowie zwraca się do Burmistrza Miasta Sanoka o przekazanie dokumentów, takich m.in. jak umowy, zawarte z PBS przez Gminę oraz jednostki organizacyjne, dokumentacji z przeprowadzonych postępowań o udzielenie zamówień publicznych oraz wszelkiej korespondencji prowadzonej z PBS, a także informacji sygnalnych, jakie docierały do urzędu miasta w związku z sytuacją finansową banku.

– Pismo otrzymaliśmy dzisiaj, natychmiast zleciłem zebranie wszystkich materiałów, o które zwraca się do nas Centralne Biuro Antykorupcyjne. Przekażemy je niezwłocznie, ponieważ bardzo nam zależy na wyjaśnieniu tej bezprecedensowej sprawy – powiedział redakcji „Tygodnika Sanockiego” burmistrz Tomasz Matuszewski.

Z naszych informacji wynika, że podobne pisma wpłynęły do wszystkich samorządów, poszkodowanych przez restrukturyzację PBS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj