Wywiad z Michałem Krzanowskim, właścicielem firmy O-zone zajmującej się profesjonalnym ozonowaniem pomieszczeń i samochodów

 

– Co to jest ozonowanie?

Ozonowanie to bezpieczna i skuteczna metoda dezynfekcji i oczyszczania bez wykorzystywania chemii. To technika używana dotychczas do odkażania wody w wodociągach i basenach, a od niedawna ciesząca się niezwykłym powodzeniem zarówno w miejscach użyteczności publicznej (np. szpitale, gabinety lekarskie, szkoły, przedszkola itp.), a także w biurach i zakładach pracy. Ostatnio coraz częściej jest wykorzystywana również w domach, mieszkaniach i samochodach. Ozonować można także odzież i buty w celu ich odkażenia i pozbycia się nieprzyjemnego zapachu.
Ozonowanie skutecznie usuwa wirusy, bakterie, pleśń, roztocza, alergeny oraz niepożądane zapachy.

– Czym jest ozon?

Jest to gaz, zwany inaczej aktywnym tlenem, który posiada niezwykłe właściwości wirusobójcze i bakteriobójcze, przy jednocześnie bardzo krótkim okresie rozpadu. Jego zastosowanie jest nie tylko skuteczne, ale również w 100% ekologiczne.

– W jaki sposób odbywa się ozonowanie?

Do ozonowania używane są specjalne generatory ozonu, które poprzez dodanie energii do cząsteczek tlenu, rozszczepiają je na pojedyncze atomy tlenu. Atomy te łączą się z innymi cząsteczkami tlenu wytwarzając ozon. Cząsteczki ozonu w czasie rozkładu powodują znów uwalnianie cząsteczek tlenu, które łącząc się ze wspomnianymi związkami powodują ich rozpad. Ozon nie maskuje przykrych zapachów, lecz je całkowicie usuwa, zabijając przy okazji wszystkie drobnoustroje.

– A czy stosowanie ozonu jest bezpieczne?

 Przy jego stosowaniu należy zachować szczególną ostrożność, gdyż jest to substancja o wysokim stopniu toksyczności oraz właściwościach aseptycznych. Z tego też powodu ozonowanie powinno by wykonywane wyłącznie przez specjalistyczne ekipy posiadające doświadczenie oraz właściwe certyfikaty i atesty stosowanych do wykonania procesu sprzętów.
W ozonowanym pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie, zwierzęta, a także rośliny, jednak już kilka godzin po zakończeniu procesu i przewietrzeniu pomieszczeń, jest całkowicie bezpiecznie.
 O-zone, ul. Lipińskiego 248, Sanok

@ozonek, tel. 607 870 132

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj