Wyjątkowy dzień niezwykłych kobiet w Domu Pomocy Społecznej

Wyjątkowy dzień niezwykłych kobiet w Domu Pomocy Społecznej „Światło nadziei”

Każda kobieta chce czuć się wyjątkowa nie tylko w dniu swojego święta, ale także na co dzień. Podopieczne Domu Pomocy Społecznej „Światło nadziei” w Sanoku z pewnością zapamiętają Dzień Kobiet na długo. Panie skorzystały z profesjonalnych usług fryzjerki, manicurzystki i kosmetyczki.

W Dziennym Domu Pomocy Społecznej „Światło nadziei” został zorganizowany wspaniały Dzień Kobiet. Podopieczne DPS-u dzięki wolontariuszkom z Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku oraz z Państwowej Szkoły Muzycznej z pewnością zapamiętają ten dzień na długo.

–Zrodził się pomysł, aby ten wyjątkowy dzień, który obchodzony jest praktycznie na całym świecie zaszczepić również u nas. Już drugi rok na nasze zaproszenie odpowiedziały uczennice z Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku – wyjaśnia Piotr Kobiałka, dyrektor DPS.

W ramach świętowania Dnia Kobiet podopieczne, które na co dzień mieszkają w DPS oraz uczestniczki programu dziennego pobytu mogły skorzystać z różnych zabiegów. Panie chętnie korzystały z usług fryzjerskich zmieniając kolor włosów i odmieniając swój wygląd odważnymi fryzurami. Uczennice zadbały również o makijaż i manicure. Podopieczne z chęcią przyglądały się w lustrach. Uczennice ZS nr 5 odwiedzają wszystkich podopiecznych DPS-u co trzy tygodnie. W ramach praktycznej nauki poddają ich różnym zabiegom pielęgnacyjnym.

– Państwowa Szkoła Muzyczna zawsze odpowiada na nasze apele. Jest to dla nas bardzo ważna współpraca, która jest dla nas zarazem komfortowa, ponieważ mamy problem z transportem naszych podopiecznych w szczególności tych, którzy korzystają z wózków inwalidzkich lub chodzików. Muzyczni wolontariusze przychodzą do nas, a nasi podopieczni mogą posłuchać wspaniałych mini koncertów na miejscu – wyjaśnia dyrektor.

Koncerty cieszą się ogromną popularnością. Występy uczniów są mocno oklaskiwane, a ponadto nie brakuje wzruszeń. Dla wielu pensjonariuszy to jedyna okazja, której niektórzy nie mieli w całym życiu, aby móc na żywo posłuchać takich pięknych utworów. Młodzi muzyczni wolontariusze: Adam Fedak, Julia Benewiat, Julia Cybuch z PSM z klasy akordeonu Andrzeja Smolika oraz Ryszard Kozimor, słuchacz Studium Muzycznego działającego przy Sanockim Towarzystwie Muzycznym, doskonalącego swoje umiejętności również pod okiem Andrzeja Smolika umilili wszystkim swoją grą to niecodzienne wydarzenie.

– Pensjonariuszki wyrażają ogromną radość. Ku naszemu zdziwieniu nawet najbardziej nieśmiałe podopieczne, spoglądając na inne koleżanki, które korzystają z tych wszystkich zabiegów same ustawiają się do kolejki, by móc sobie zrobić paznokcie i makijaż – mówi.
Dyrektor uważa, że wiele radości mają także ich rodziny, bowiem dzięki temu, że podopieczni są w tak znakomitych nastojach sprawia im to zadowolenie. Przychodząc w odwiedziny widzą swoich bliskich, którzy są zadbani, mają zrobione wspaniałe fryzur czy paznokcie.

– Same rodziny zgłaszają nam, że ich bliscy przestają mówić o śmierci, problemach. Zauważają, że to wszystko jest dla nich, muzyka, zabiegi pielęgnacyjne czy poczęstunek – opowiada.

Dyrektor Kobiałka wraz ze swoim pracownikiem Tadeuszem obdarowali wszystkie panie symbolicznym tulipanem, a na twarzach pań zagościł uśmiech.

– Przez zorganizowanie takiego wyjątkowego dnia mogą zapomnieć o niektórych problemach, chorobach czy różnych zdarzeniach, które dostarczyły im mnóstwa przykrych doświadczeń życiowych – dodaje na koniec dyrektor Kobiałka.

dcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj