Bądźmy rozważni. Pozostańmy w domach – Grzegorz Nogaj apeluje o spokój

Bądźmy rozważni, odpowiedzialni za siebie i za innych. Pozostańmy w domach – takie apele słyszymy zewsząd. Zagrożenie groźną chorobą stało się potwierdzonym faktem. Nie lekceważmy zaleceń. Sytuacja jest dla nas wszystkich nowa i niełatwa. Redakcja „Tygodnika Sanockiego” postanowiła zapytać wpływowych sanoczan, jak sobie radzą w tych dniach, jak spędzają czas i z jakim apelem chcą się zwrócić do lokalnej społeczności.

Grzegorz Nogaj przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta

Obecna sytuacja dla mieszkańców naszego miasta, ale i całej Polski jest bardzo trudna. Do mieszkańców naszego miasta apeluję o spokój i opanowanie musimy zważać uwagę szczególnie na osoby starsze, które są w grupie podwyższonego ryzyka i pomagać im w sprawach codziennych między innymi w zakupach.

Zachęcam do czynnych spacerów szczególnie do lasu, aby w tym czasie pobyć w samotności i przemyśleć wszystkie sprawy dotyczące własnego życia. Mamy wystarczająco czasu, aby swoje dotychczasowe sprawy i zachowania przemyśleć i dokonać ewentualnych zmian by stało się lepsze. Jednocześnie proszę o unikanie dużych skupisk ludzi, które mają ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia a nawet i życia.

Dla ludzi młodych Ministerstwo Edukacji Narodowej przewidziało nauczanie zdalne, które jest realizowane w naszych szkołach. Proszę wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz średnich o respektowanie zasad, które przekazują wam wasi dyrektorzy oraz nauczyciele.
Osoby przygotowujące się do egzaminów kończących szkołę podstawową oraz osób, które przygotowują się do matur zachęcam do powtórki materiału z lat ubiegłych nauczania oraz przerabiania ubiegłorocznych arkuszów egzaminacyjnych. Dla osób zdających w tym roku egzamin ósmoklasisty polecam również stronę, na której codziennie Centralna Komisja Egzaminacyjna publikuje arkusze powtórkowe na stronie: https://www.cke.gov.pl/.
Ważne jest, aby dzieci i młodzież pracowały na materiałach udostępnianych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży proszę o zapoznanie się z materiałami udostępnianymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej na stronie: https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje