Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci szóstej osoby zarażonej koronawirusem w Polsce. Ofiara to 27-letnia kobieta, która była hospitalizowana w szpitalu w Łańcucie

Aktualizacja

Bezpośrednią przyczyną śmierci 27-latki z Łańcuta nie był COVID-19, a… sepsa – informuje Ministerstwo Zdrowia. Resort zaliczył młodą kobietę do grona ofiar koronawirusa, ale – jak mówią lekarze – bezpośrednim powodem zgonu była sepsa.

– Wszystko wskazuje na to, że bezpośrednią przyczyną śmierci nie był koronawirus, ale sepsa – mówi w rozmowie z TVP INFO rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

—————————————————————————————————–

 

Kobieta nie miała innych poważnych chorób. Kilka dni temu urodziła dziecko. Wirusem zaraziła się od własnej matki, która niedawno wróciła z Włoch.

Jednocześnie resort poinformował o 11 nowych przypadkach zarażenia wirusem. Zakażenie wykryto u: 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

W czwartek odnotowano największy wzrost zachorowań w kraju. Ministerstwo Zdrowia informowało o 70 nowych infekcjach.

Jak podaje RMF.FM w Polsce sumie choruje 378 osób. Dziś też okazało się, że jedną z zakażonych osób jest wiceminister rolnictwa. Hiszpański rząd nakazał zamknąć hotele. W niektórych powstaną miejsca odosobnienia dla zainfekowanych. Z kolei w Czechach każdy obywatel dostanie maseczkę ochronną.

1 KOMENTARZ

  1. A sanockie „wołochy” i „niemce” łażą po ulicach i nie przestrzegają kwarantanny. Gówniarzeria pali ogniska nad Sanem i ma wszystko w d…e. Emeryci tęsknią za tłumem na Drodze Krzyżowej. Ludzie! czas się ogarnąć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj