MOPS - informacja i pomoc w czasie epidemii

MOPS – informacja i pomoc w czasie epidemii

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sanoku pełni rolę informacyjną w zakresie udzielania niezbędnych informacji dotyczących instytucji oraz procedur, które obowiązują w stanie epidemicznym. Przede wszystkim pracownicy dyżurują pod wskazanymi numerami telefonów w dni robocze od godz. 7:30 do godz. 15:30 – tel. 13 4608030 i 13 4608060. W związku z wytycznymi w zakresie odizolowania osób, które potencjalnie mogą być zarażone CORONAWIRUSEM COVID-19, MOPS w Sanoku uruchamia ponadto w godzinach od 15:30 do 19:00 dodatkowy nr telefonu – 660487745. Kontakt z dyżurującym pracownikiem Ośrodka będzie możliwy codziennie.

Pracownicy jednostki są dostępni, pod numerami telefonów umieszczonymi na stronie internetowej Ośrodka w dniach urzędowania: od poniedziałku do piątku, w godzinach:      (7.30 – 15.30).

Ponadto, choć nie zwiększa się z uwagi na panującą sytuację liczby godzin usług opiekuńczych, warto podkreślić, że do chwili obecnej w środowiskach tego bezwzględnie wymagających zadanie to jest realizowane przez Polski Komitet Pomocy Społecznej.

Pan Leszek Zajdel Sekretarz Zarządu Okręgowego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Krośnie zapewnił dyrektora MOPS w Sanoku, że PKPS będzie wspierał lokalne działania w Sanoku poprzez m.in. zapewnienie żywności dla osób przebywających w kwarantannie domowej i spełniających ustawowe kryterium dochodowe. Osoby wymagające takiego wsparcia powinny skontaktować się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sanoku dzwoniąc pod jeden ze wskazanych powyżej telefonów.

Jednocześnie, aby umożliwić składanie wniosków dotyczących świadczeń przyznawanych przez MOPS od dnia 19 marca br. w dni robocze można pobrany wcześniej online druk wniosku złożyć wrzucając go do zainstalowanej przy głównym wejściu do Ośrodka skrzynki pocztowej. Prosimy, aby w ten sposób składać przede wszystkim wnioski o niezbędną i natychmiastową pomoc. Wszelkie zapytania i wątpliwości można zgłaszać również drogą mailową na adres: sekretariat@mops.sanok.pl,

Jak również poprzez platformę ePUAP  www.epuap.gov.pl  pod adresem /mopssanok/Skład_ESP/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj