koronawirus

40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. „Ten weekend będzie kluczowy” 

Jak donosi resort zdrowia w Polsce „Mamy 40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych”.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. śląskiego, 5 z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osoby z woj. pomorskiego i 1 osoba z woj. małopolskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 492/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

„Ten weekend będzie kluczowy”

Wirusolog prof. Włodzimierz Gut (doradca Głównego Inspektora Sanitarnego) udzielił komentarza w RMF, w którym ocenił, iż ten weekend będzie kluczowy dla dynamiki wzrostu zachorowań na koronawirusa w Polsce, a zależne jest to m.in. od tego, jak potoczy się sytuacja w sąsiednich krajach. Wytłumaczył również, że „najbliższych kilkadziesiąt godzin pokaże efekt zmian wprowadzonych przed tygodniem”. – Dynamikę będziemy mogli ocenić w sobotę, niedzielę, ponieważ okres wylęgania trwa około pięciu, sześciu dni – przekonuje. Do tej pory największy wzrost liczby osób zakażonych był w piątek, tj. 70.

Źródło: RMF FM/ Ministerstwo Zdrowia 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj