Burmistrz odpowiada na pytania mieszkańców

Burmistrz odpowiada na pytania mieszkańców

W związku z ograniczeniami w pracy urzędu miasta i rezygnacji z indywidualnych kontaktów z mieszkańcami, kilka dni temu burmistrz Tomasz Matuszewski zwrócił się do sanoczan z prośbą o przesyłanie pytań na dwa adresy e-maillowe, także do redakcji „Tygodnika Sanockiego”. Pytania, które spłynęły do nas, przekazaliśmy burmistrzowi.

Burmistrz Tomasz Matuszewski odpowiada na pytania mieszkańców:

Na adresy, jakie podałem, wraz z prośbą do sanoczan, aby przysyłali do mnie pytania i dzielili się problemami, wpłynęło kilka listów. Przede wszystkim od mieszkańców, zaniepokojonych niestosowaniem się do zaleceń Inspekcji sanitarnej w kilku punktach miasta, także w sklepach. Wzmocniliśmy we wskazanych przez Państwa miejscach kontrole i mam nadzieję, że sytuacja uległa poprawie. Otrzymałem też apel od zarządu stowarzyszenia Demokratów Ziemi Sanockiej o niepodejmowanie działań związanych z organizacją wyborów 10 maja.

W poniedziałek 6 kwietnia Sejm ma zająć się projektem PiS, który zakłada głosowanie korespondencyjne dla wszystkich obywateli w wyborach prezydenckich. Powiedzieć „stanowcze nie”, którego domagają się ode mnie Demokraci Ziemi Sanockiej w sprawie wyborów, albo też „stanowcze tak” będę mógł dopiero po ostatecznym podjęciu przez Sejm decyzji. Wybory w demokratycznym państwie są przywilejem obywateli. W obecnej sytuacji – a ta nie ma odpowiednika w najnowszej historii – najważniejsze jest ludzkie życie i zdrowie. O tym, co będzie priorytetem w najbliższych dniach, zdecydują wybrani przez nas posłowie. Oni stanowią prawo, są naszym głosem. Do nich więc należy apelować o rozwagę, a przede wszystkim o uczciwość.

Co do wniosku o niepodejmowanie działań związanych z organizacją wyborów na urząd Prezydenta RP to pragnę wyraźnie zaznaczyć, że zgodnie z przepisami Kodeksu Wyborczego organizacja pracy obwodowych komisji wyborczych, ich powoływanie, szkolenie i przekazywanie materiałów wyborczych należy do obowiązków komisarzy wyborczych oraz urzędników wyborczych. Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast mają jedynie wspomagać wskazanych urzędników w organizacji wyborów. Trudno nie zgodzić się z opinią zawartą w skierowanym do mnie apelu Demokratów Ziemi Sanockiej, w myśl której  dyskusja na temat organizacji wyborów „jest irracjonalna”. Przynajmniej na poziomie lokalnych samorządów. Dziękuję za wszystkie listy, za Państwa czujność oraz za okazywane mi zaufanie. Postaram się systematycznie odpowiadać na Państwa pytania i błyskawicznie reagować na sytuacje, które odbierają Państwo jako groźne dla zdrowia i bezpieczeństwa w tym trudnym czasie.

1 KOMENTARZ

  1. Szanowni Redaktorzy, sanoczanie chcą wiedzieć, jakie stanowisko w sprawie wyborów prezydenckich zajął poseł z Sanoka. Czy liczy się dla niego zwycięstwo polityczne, czy zdrowie ludzi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj