Na Oddział Dziecięcy Sanockiego Szpitala przekazano 50 sztuk przyłbic - akcja Hipokrates 2020

Na Oddział Dziecięcy Sanockiego Szpitala przekazano 50 sztuk przyłbic – akcja Hipokrates 2020

 

Na Oddział Dziecięcy Sanockiego Szpitala przekazano 50 sztuk przyłbic które kosztowały 1069,95. Przyłbice kupiono za  pieniądze ze zbiórki Hipokrates 2020 zorganizowanej przez rodziców klasy 4b ze Szkoły Podstawowej nr 8. Na dzień dzisiejszy uzbierano 13.869 zł. Złożyło się na ten cel 198 osób i jest to 37% tego co chcą rodzice uzbierać.

Na Oddział Dziecięcy Sanockiego Szpitala przekazano 50 sztuk przyłbic - akcja Hipokrates 2020– W Sanoku jest 37.113 mieszkańców i gdyby każdy wpłacił wpłaci 1 zł to osiągnęliśmy zakładaną kwotę. To jest główny cel akcji to pomoc dla osób stojących  na pierwszej linii ognia, czyli dla  pielęgniarek, lekarzy i ratowników. Akcję udostępniono 145 razy na Facebooku i Twitterze. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Ryszardowi Ziarko który wpłacił aż 3000 zł. Po kontakcie z lekarzami, którzy wpadli na genialny patent zaczerpnięty z WOŚP, który wykupuje maski do nurkowania i na drukarce 3D drukują filtry, które w pełni ich zabezpieczają, zakupiliśmy takich masek 15 sztuk.  Koszt jednej maski to 158 zł. Jesteśmy w trakcie zamawiania maseczek z filtrem, których cena drastycznie rośnie, ale w okolicach poniedziałku będziemy finalizować ich zakup. – powiedział Wacław Bojarski, wychowawca klasy 4B.

– Planujemy, by 300 sztuk trafiło do ratowników, a 200 do lekarzy i pielęgniarek. Liczymy na każdą drobną wpłatę. Można składki wpłacać anonimowo. Jeżeli ktoś nie życzy sobie by jego dane były widoczne. Jesteśmy w stałym kontakcie z lekarzami i w trakcie sygnalizowania  ich potrzeb będziemy robić zakupy – dodał nauczyciel.

37.113 złotych chcą zebrać rodzice uczniów z SP nr 8 na środki ochrony dla Ratowników, Pielęgniarek i Lekarzy w Sanoku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj