Gmina Miasta Sanoka pozyskała 100 tysięcy złotych na potrzeby miejskich szkół

Gmina Miasta Sanoka pozyskała 100 tysięcy złotych na potrzeby miejskich szkół

W ostatnim numerze „TS” pisaliśmy, że miasto Sanok aplikuje w programie „Zdalna Szkoła” o środki, w wysokości 100 tysięcy złotych, na zakup komputerów, laptopów oraz dostępu do Internetu dla uczniów nieposiadających sprzętu do realizacji zdalnego nauczania. W dniu wysyłania gazety do drukarni – 9 kwietnia – okazało się, że miejskie szkoły otrzymają wsparcie, o które wnioskował burmistrz Tomasz Matuszewski.

Gmina Miasta Sanoka znalazła się na liście wniosków grantowych wybranych do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, oś priorytetowa I – powszechny dostęp do szybkiego Internetu; działanie 1.1. – „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”. Dzięki uzyskanemu wsparciu 35 laptopów i 25 modemów LTE z trzymiesięcznym dostępem do Internetu zasili wyposażenie sanockich szkół podstawowych. Takie wsparcie w dobie zdalnego nauczania jest wręcz nie do przecenienia.

To kolejna pomoc miasta dla rodziców, dzieci i nauczycieli w dobie epidemii korona wirusa. W poniedziałek 6 kwietnia dyrektorom szkół przekazano 180 odrestaurowanych i przygotowanych do zdalnej pracy komputerów, jakie pozostały z projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Sanoka”.

ew

Gmina Miasta Sanoka pozyskała 100 tysięcy złotych na potrzeby miejskich szkół

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj