Wracam, jak do domu – rozmowa z synem generała Bronisława Prugara-Ketlinga

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W 2020 mija 80 lat od czasu, kiedy w marcu-kwietniu 1940 roku dokonywała się Zbrodnia Katyńska. Katyń jest miejscem zbrodni, ale i symbolem, ponieważ masowe groby znajdują się także w innych miejscach.

O sanoczanach z Listy Katyńskiej pisze na swoim profilu w mediach społecznościowych Krystyna Chowaniec – rozpoczęła 3 kwietnia i zapowiedziała, że będzie to robić cyklicznie, do 12 maja. Piękna inicjatywa. Pani Krystyna Chowaniec wymienia nazwiska, udostępnia biografie, wspomina, m.in. Juliusza Bakonia, Andrzeja Ślączkę, Bronisława Jahna, Władysława Godulę, Stefana Mozołowskiego, Stanisława Hroboni, Augusta Bezuchę, Szymona Federońkę.

Szymona Federońkę wspomniał prezydent Lech Kaczyński w przemówieniu przygotowanym na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej; przemówieniu, którego nie wygłosił, ale którego treść ukazała się w mediach (https://tygodniksanocki.pl/2019/04/10/w-rocznice-zbrodni-katynskiej-niewygloszone-przemowienie-lecha-kaczynskiego/).

W intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej i katastrofy smoleńskiej w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku 20 kwietnia, o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. Zapraszamy do uczestnictwa za pośrednictwem Internetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj