Gospodarka odpadami. Taniej do Stalowej Woli

Gospodarka odpadami. Taniej do Stalowej Woli

Gospodarka odpadami komunalnymi jest dziś wyzwaniem dla włodarzy wielu polskich miast. Jak postępować, aby mieszkańcy z tytułu wywozu i utylizacji odpadów nie ponosili coraz większych kosztów? W Sanoku okazało się, że taniej wyniesie wożenie odpadów do Stalowej Woli niż do Tarnobrzega. Czy współpraca ze Stalową Wolą pozwoli utrzymać opłaty na dotychczasowym poziomie.

W ogłoszonym i przeprowadzonym przez Gminę Miasto Sanok przetargu na zagospodarowanie odpadów komunalnych postępowaniu wziął udział tylko jeden wykonawca, firma FCC Tarnobrzeg. Złożył ofertę na okres do końca br. na kwotę
4 362 336, 00 zł, czyli o 802 000 zł wyższą od kwoty, jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Przetarg nie został rozstrzygnięty. Ostatecznie Burmistrz Miasta Sanoka zawarł umowę z MZK Sp. z o.o. w Stalowej Woli na czas prowadzenia kolejnego postępowania, ze stawką 590 zł netto za tonę odpadów.

Burmistrz Tomasz Matuszewski w sprawie kosztów zagospodarowania odpadów kilkakrotnie rozmawiał z prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym.

– Każde działanie mające na celu unikniecie kolejnych podwyżek z tytułu zagospodarowania odpadów komunalnych jest ważne, zwłaszcza w czasie, kiedy wielu mieszkańców ponosi straty w związku z zamrożeniem działalności gospodarczej w dobie epidemii koronawirusa – uważa burmistrz.

Władze Stalowej Woli wyrażają wolę zawarcia porozumienia międzygminnego, w ramach którego Gmina Miasto Sanok powierzy miastu Stalowej Woli zadanie związane z obowiązkiem zagospodarowania odpadów komunalnych we frakcji  zmieszanej. W założeniu współpraca ma spowodować, że sanoczanie nie będą płacić więcej, niż do tej pory za wywóz i utylizację odpadów.

Sanok Miasto – INFORMACJE – KLIK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj