Dziś w Sanoku odbyły się obchody katyńsko-smoleńskie, które w wyjątkowych okolicznościach miały bardzo skromny charakter.

Obchody katyńsko-smoleńskie w wyjątkowych okolicznościach

 

Dziś w Sanoku odbyły się obchody katyńsko-smoleńskie, które w wyjątkowych okolicznościach miały bardzo skromny charakter. W organizację dzisiejszych obchodów włączyły się Związek Sybiraków, Stowarzyszenie Rodzin Katyńskich, Światowy Związek Żołnierzy AK oraz Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Ziemi Sanockiej.

Uroczysta msza transmitowana przez łącza internetowe w intencji ofiar zbrodni katyńskiej i ofiar katastrofy smoleńskiej odbyła się dziś w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku. W ciągu dnia pojedyncze delegacje – ze względu na bezpieczeństwo – składały wiązanki kwiatów i zniczy pod krzyżem Golgota Wschodu na cmentarzu centralnym, przed pomnikiem Synom Ziemi Sanockiej na placu św. Jana oraz przed tablicą Matki Bożej Katyńskiej. W imieniu samorządu sanockiego kwiaty złożyli burmistrz miasta Sanoka Tomasz Matuszewski wraz z przewodniczącym Rady Miasta Andrzejem Romaniakiem.

3 KOMENTARZE

  1. Trzeba pamietac zmarlych ale tez RADOSNE rocznice. W polskiej mentalnosci jakos to nie istnieje aby sie cieszyc czyms, doceniac.
    A szkoda. Ta dziwna zbiorowa depresja jest wszedzie. KIEDY, KIEDY ludzie sie jej wyzbeda ????

    • To prawda. Ciągle tylko składamy hołd poległym. Ale Katyń to szczególna rocznica, trudno obchodzić ją inaczej, a nie powinno się o niej zapomnieć.

  2. Chyba zadne spoleczenstwo w zachodnim swiecie tak ( jak w Polsce) nie
    obchodzi, przypomina sobie smutne doswiadczenia. TO JEST ZLE, ze w Polsce panuje ta”zbiorowa depresja”, troche pochodzi z religii, troche z doswiadczen. Kiedy sie kraj z tego wyleczy ?????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj