Jakie plany mają sanockie instytucje kultury? Spotkanie w Sali Herbowej

W Sali Herbowej odbyło się spotkanie burmistrzów z dyrektorami instytucji kultury, nie tylko miejskich, ale również Muzeum Historycznego i Muzeum Budownictwa Ludowego.

– Zaprosiłem dyrektorów placówek, które są kulturalnymi i turystycznymi wizytówkami Sanoka, by wspólnie wypracować plan imprez, które pozwolą nam, po odwieszeniu stanu zagrożenia epidemicznego, na ożywienie ruchu turystycznego w centrum miasta – uzasadniał cel spotkania burmistrz Tomasz Matuszewski.

Dyrektorzy muzeów dalecy są od optymizmu – liczą straty i oczekują decyzji ministerstwa o wznowieniu działalności. Muzeum Historyczne nie chciałoby rezygnować z zaplanowanych wcześniej wystaw, jednak na razie nie wiadomo, kiedy będzie można je obejrzeć.

– Ustaliliśmy wirtualny na razie kalendarz wydarzeń na lipiec i sierpień, wśród nich są spotkania z książką pod szyldem „TuCzytam. Sanok”, tradycyjny jarmark sanocki, plenerowe spotkania z filmem na dziedzińcu zamkowym i w „Zielonej czytelni” Miejskiej Biblioteki Publicznej. Skansen ma nadzieję na organizację kolejnej edycji festiwalu „Karpaty zaklęte w drewnie”. Wszyscy byliśmy zgodni, że  trzeba skoncentrować siły, aby po zawieszeniu stanu zagrożenia epidemicznego obudzić życie w Sanoku i zachęcić turystów do odwiedzenia miasta – podsumował spotkanie burmistrz Matuszewski.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj