Miasto odzyskało utracone miliony!

Miasto odzyskało utracone miliony!

– Takie informacje chciałbym codziennie przekazywać mieszkańcom Sanoka. Dziś otrzymaliśmy pismo z Ministerstwa Finansów, od Dyrektora Departamentu Finansów Samorządu Terytorialnego – o tym że zostaną nam zwrócone środki, które utraciliśmy na skutek przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego – poinformował redakcję „TS” burmistrz Tomasz Matuszewski. Utracona, a aktualnie odzyskana kwota to 4 267 211 złotych.

Kilka dni po tym jak, restrukturyzacja PBS-u stała się faktem, burmistrz Tomasz Matuszewski wystosował list do Prezesa Rady Ministrów w sprawie odzyskania utraconych środków. Odbyły się spotkania z wojewodą Ewą Leniart, wysyłano pisma do instytucji, odpowiedzialnych za restrukturyzację banku, przedstawiciele władz samorządowych uczestniczyli w posiedzeniu sejmowych komisji.

Burmistrz odpowiada na pytania mieszkańców– Informacja o odzyskaniu całej utraconej kwoty pozwala na realizację zaplanowanych inwestycji. Chciałbym podziękować pani wojewodzie Ewie Leniart, która podejmowała wiele inicjatyw i pośredniczyła w dialogu podkarpackich samorządów z rządem – mówi Tomasz Matuszewski.

 

Skarbnik miasta Bogdan Florek uzupełnia wypowiedź burmistrza:

– Utrata środków na skutek restrukturyzacji PBS-u mogła wywołać sporo zawirowań przy realizacji budżetu. Były to środki przeznaczone na wydatki bieżące i inwestycyjne. Gdyby tego zwrotu nie było w trakcie roku, to trzeba by myśleć o zaciągnięciu kredytu na realizację zaplanowanych zadań inwestycyjnych, takich jak budowa łącznika z ulicą Łany. Niewykluczone, że przekroczony zostałby wskaźnik wynikający z artykułu 242 Ustawy o finansach publicznych, który dotyczy reguły, że dochody muszą być większe od wydatków bieżących. W tym momencie otrzymujemy utracone środki i kredyt w rachunku bieżącym, który wynika z uchwały budżetowej, powinien wystarczyć do zabezpieczenia bieżącej płynności finansowej w drugim półroczu.

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj