Miejska Biblioteka Publiczna czynna od 6 maja

Miejska Biblioteka Publiczna czynna od 6 maja

Książki w kwarantannie

 Już jutro zostanie otwarta Miejska Biblioteka Publiczna im. Grzegorza z Sanoka. Czynne będą wypożyczalnie dla dorosłych i dzieci w głównym budynku przy ul. Lenartowicza oraz filie przy ul. ul. Traugutta, Przemyskiej, Robotniczej i Piastowskiej.

Wszystko oczywiście odbywa się za zgodą Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sanoku, z zastosowaniem obowiązujących obecnie zaleceń dla ochrony zdrowia. Budynek przy Lenartowicza został starannie przygotowany na powitanie pierwszych – po długiej przerwie – czytelników.

Oznakowane zostały wejścia, wyjścia, tak aby można było dla bezpieczeństwa w pełni wykorzystać infrastrukturę miejskiej biblioteki. Dyrektor Leszek Puchała cieszy się z otwarcia:
– W poniedziałek przyszedł do biblioteki starszy pan w maseczce, z ofoliowaną starannie książką w ręce, ponieważ był przekonany, że biblioteka jest czynna od 4 maja. Poprosiłem, by przyszedł w środę, 6 maja, wytłumaczyłem, że chcemy się odpowiedzialnie przygotować do otwarcia. Starszy pan odniósł się do tego ze zrozumieniem, a ja poczułem, że prowadzenie biblioteki jest ważną społeczną misją. W bibliotece przygotowano także regały w osobnym pomieszczeniu, na których książki, zwracane przez czytelników, będą odbywały – zgodnie z zaleceniami sanitarnymi – trzydniową kwarantannę. Powoli, ostrożnie nasze życie dopasowuje się na powrót do rytmu, za którym tęsknimy

.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj