Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Godność jest wartością, która należy się każdemu, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pełnosprawności. Wszyscy jesteśmy wolni, wartościowi i odpowiedzialni za siebie. Dziś zwracamy uwagę na osoby z niepełnosprawnością intelektualną żyjące wśród nas.

Na terenie Sanoka funkcjonują cztery instytucje opiekujące się takimi osobami. Są to: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzony przez Stowarzyszenie „Świetlik”, Warsztat Terapii Zajęciowej na ul. Robotniczej oraz Dom Pomocy Społecznej „Światło Nadziei„.
Są to placówki, gdzie podopieczni pod okiem opiekunów rozwijają swoje pasje, zdobywają nowe umiejętności i biorą udział w ciekawych projektach. Ważnym aspektem życia społecznego jest akceptacja osób z dysfunkcjami i podejmowanie różnych działań wspólnie z innymi instytucjami, co pozwala na ograniczenie wykluczenia społecznego.

Dziś wszystkim osobom z niepełnosprawnością, ich rodzinom, stowarzyszeniom wspomagającym, życzymy, by doświadczali jak najczęściej życzliwych i pogodnych ludzi z otwartym sercem, pomocnych w działaniach mających na celu przełamywanie wszelkich barier oraz przejawów nietolerancji i dyskryminacji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj