Kolejne dwa zakażenia koronawirusem w powiecie sanockim

Pierwsze badania osób, które miały kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem są ujemne

Aktualna sytuacja  na terenie województwa podkarpackiego 25-06-2020

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku informuje:

W dniu   21.06.2020  otrzymano  informację o dodatnim wyniku  u 5 osób,  z których jedna miała styczność z osobą o dodatnim wyniku Covid-19  powiązaną z ogniskiem Nadleśnictwo Bircza. Wszystkie te osoby są w izolacji.

Kwarantanną objęto 70 osób w tym pracowników SPGK, personel i podopiecznych Domu Dziecka.   Badania osób z kontaktu są w toku. Pierwsze badania  podopiecznych Domu Dziecka i części personelu są ujemne.  Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku.

Aktualizacja informacji  uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego  w Jarosławiu  

Ogółem potwierdzono 82 wyników dodatnich  w ognisku w Centrum Opieki Medycznej (oddział wewnętrzny) w Jarosławiu w tym u 45 pacjentów (z różnych powiatów ; w tym  10 zgonów) i 10 osób z personelu medycznego oraz 29 osób z kontaktu.  Na dzień  24 czerwca kwarantanną objęto 400 osób.

W Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole  Opieki Zdrowotnej w  Jarosławiu   potwierdzono 5 wyników dodatnich wśród personelu medycznego z oddziału psychiatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu.

Kwarantanną na dzień 24 czerwca objęto 40 osób.

Ognisko w miejscowości Piwoda w powiecie jarosławskim – potwierdzono wynik dodatni u 19 osób, w tym 1 zgon. (ognisko rodzinne i osoby z kontaktu). Kwarantanną objęto 100 osób. Badania osób z kontaktu są w toku.

Trwają dochodzenia epidemiologiczne. 

Aktualizacja informacji  otrzymanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego  w Rzeszowie

Ogółem w Rzeszowie – 31 osób z potwierdzonym wynikiem dodatnim w tym 3 osoby duchowne, 8 osób personel medyczny oraz 6 pacjentów  oddziału nefrologii i stacji dializ Wojewódzkiego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 w Rzeszowie ( odnotowano 1 zgon), a także 14 osób z kontaktu (w tym 6 z powiatu strzyżowskiego).

Na dzień 23.06.2020 kwarantanną objęto 46 osób. 

Aktualizacja informacji uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przemyślu

Ogółem w ognisku w powiecie przemyskim w Nadleśnictwie Bircza potwierdzono u 30 osób wynik dodatni,
w tym u 9 pracowników i 21 osób z kontaktu domowego ( w tym 5 osoby z powiatu sanockiego – o tych przypadkach piszemy poniżej w informacji z Sanoka).  Na dzień 22.06.2020 kwarantanną obejmuje 19 osób.

Informacja  Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przeworsku

W dniu 21 czerwca PPIS w Przeworsku otrzymał informację o pozytywnym wyniku badania osoby duchownej z Parafii Chrystusa Króla w Przeworsku. Kwarantanną objęto pozostałych duchownych z Parafii. Kwarantanną objęto pozostałych duchownych z Parafii oraz osoby z kontaktu – ogółem 94 osoby.   Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku.

Informacja  Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kolbuszowej

W związku z otrzymaniem  informacji o dodatnim wyniku osoby zamieszkałej na terenie powiatu kolbuszowskiego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wydał decyzję o objęciu kwarantanna 20 osób z bliskiego kontaktu  z terenu powiatu. Ze terenu sąsiednich powiatów kwarantanna objęto 78 osób. Badania osób z kontaktu rozpoczną się zgodnie obowiązującymi procedurami. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku.

            Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że PPIS województwa podkarpackiego prowadzą dochodzenia epidemiologiczne dotyczące osób ze styczności w poszczególnych ogniskach na terenie województwa podkarpackiego i innych regionów kraju. Jedno z dochodzeń dotyczy również osób zatrudnionych
w Urzędzie Marszałkowskim województwa podkarpackiego.

 

Wszystkie osoby  z dodatnim wynikiem są hospitalizowane lub przebywają w izolacji.

Osoby przebywające w kwarantannie po uzyskaniu wyniku dodatniego  są kierowane na izolację lub w razie pogorszenia stanu zdrowia są hospitalizowane.

Trzy osoby z powiatu sanockiego zakażone koronawirusem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj