XXIX sesja Rady Miasta Sanoka – sprawozdanie burmistrza Tomasza Matuszewskiego

XXIX sesja Rady Miasta Sanoka – sprawozdanie burmistrza Tomasza Matuszewskiego

 

Spotkania w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz rozmowy w siedzibie PGE Polska Grupa Energetyczna  z prezesem Wojciechem Dąbrowskim w Warszawie, które zaowocowały m.in. podpisaniem Listu Intencyjnego z PGE Energia Ciepła w Sanoku 18 czerwca – to niewątpliwie najważniejsze informacje, przekazane radnym przez burmistrza Tomasza Matuszewskiego w sprawozdaniu z działalności między sesjami. 

Burmistrz mówił ponadto o spotkaniach z przedsiębiorcami, o sytuacji w miejskich szkołach, dziękował nauczycielom za przeprowadzenie egzaminów ósmoklasistów, poinformował o zmianach w funkcjonowaniu żłobków i przedszkoli w okresie wakacji.

Mówił o realizacji uchwały w sprawie umorzenia bądź zwolnienia z opłat czynszu, podjętej w związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego – łącznie kwota umorzeń za okres od 14 marca do 22 maja to ponad 182 tys. złotych.

Przygotowanie wyborów prezydenckich wymaga pracy i uważnego wczytywania się w przepisy – uprawnionych do głosowania na terenie miasta Sanoka jest 30 055 wyborców. Burmistrz relacjonował kolejne etapy przygotowań.

Ponadto w sprawozdaniu burmistrza znalazły się informacje o aktualnie prowadzonych remontach, środkach, pozyskanych na modernizację stołówki w SP 1 i budowę miniskateparku, zakupach, które wpłyną na oświetlenie osiedlowych ulic.

24 czerwca została powołana komisja ds. szacowania szkód powstałych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych w infrastrukturze komunalnej miasta Sanoka. Do zadań komisji należeć będzie określenie ilości i rodzaju infrastruktury komunalnej uszkodzonej wskutek podtopień i deszczu nawalnego. Wyniki pracy komisji będą podstawą zgłoszenia ewentualnych szkód powodziowych do Wojewody Podkarpackiego.

Sprawozdanie burmistrza Tomasza Matuszewskiego w całości w materiale filmowym:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj