Wsparcie dla Muzeum Historycznego

Trwa XXIX sesja Rady Miasta Sanoka. Już wiemy, że radni jednogłośnie przyjęli wniosek burmistrza Tomasza Matuszewskiego o przekazaniu 50 tys. złotych dla Muzeum Historycznego.

Jednym z pierwszych punktów obrad podczas XXIX sesji Rady Miasta Sanoka było rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Sanockiego na realizację zadania w zakresie gromadzenia, przechowywania i udostępniania zbiorów przez Muzeum Historyczne.
8 maja do burmistrza Tomasza Matuszewskiego wpłynął wniosek od dyrektora Jarosława Serafina o dofinansowanie bieżącej działalności Muzeum Historycznego. W związku z epidemią koronawirusa i ograniczeniem funkcjonowania Muzeum, instytucja nie osiągnęła planowanych dochodów.
Muzeum Historyczne jest wizytówką Sanoka. Współprowadzone jest przez Powiat Sanocki i Marszałka Województwa Podkarpackiego, jednak od wielu lat samorząd miejski wspiera działalność placówki.
50 tysięcy dla Muzeum Historycznego przekazano, sięgając po kwotę przeznaczoną w miejskim budżecie na organizację m.in. festiwalu Karpaty Góry Kultury, który ze względu sytuację epidemiologiczną nie odbędzie się w tym roku.
Radni jednogłośnie podjęli decyzję o przeznaczeniu środków na bieżącą działalność Muzeum Historycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj