Przed nami drugi dzień festiwalu „Tu Czytam”

Podczas pierwszego dnia spotkań w „Zielonej Czytelni” Miejskiej Biblioteki Publicznej gościła Sławomira Kopra, autora m.in. „Skandaliści PRL-u”, „Kobiety władzy PRL-u” oraz Mariusza Urbanka autora „Zły Tyrmand”, „Broniewski. Miłość, wódka, polityka” oraz Michała Chołka, aktora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, który odczytał fragmenty prozy Leopolda Tyrmanda. 

Podczas spotkań autorskich Sławomir Koper i Mariusz Urbanek opowiedzieli jak wygląda ich proces twórczy, pomysłach na książki, inspiracjach i zainteresowaniach. Poruszono wiele wątków i tematów. Padło wiele pytań o postać Leopolda Tyrmanda, a także nie mogło zabraknąć pytań o PRL.

Po spotkaniach autorskich głos został oddany Michałowi Chołkowi, który przeczytał publiczności fragmenty prozy Tyrmanda.

W dniu dzisiejszym zaplanowano spotkania autorskie z Antonim Liberą, Piotrem Semką oraz Piotrem Lipińskim. Start godzina 14:00 w „Zielonej Czytelni” MBP. 

Po zakończeniu spotkań autorskich odbędzie się panel dyskusyjny poświęcony czasom PRL, a w którym uczestniczyć będą Piotr Semka, Bronisław Wildstein, Antoni Libera oraz Piotr Lipiński.

Wydarzeniu towarzyszy otwarcie wystawy Patrycji Longawy, które odbędzie się o godz. 18:30 w BWA.

Nie zabraknie również akcentu muzycznego. Już o godz. 19:00 na dziedzińcu Zamku odbędzie się Recital piosenki aktorskiej z utworami Edith Piaf.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj