Kamil Frącek

Kamil Frącek, prezes Sanockiej Fundacji Rozwoju Sportu opowiada o planach i rozwoju fundacji

Przy okazji rozdania nagród dla sportowców poprosiliśmy prezesa Fundacji Kamila Frącka o kilka słów na temat powstałej fundacji.  

„Przed nami dużo pracy. Fundacja powstała w celu wspierania sportu, jak sama nazwa wskazuje „Fundacja Rozwoju Sportu”. Chcemy zadbać o to, by sport w Sanoku prężnie się rozwijał. Powstała ona w celu zjednoczenia wszystkich klubów oraz by jeden organ zajął się wszystkimi dyscyplinami sportu w mieście. Poprzez to chcemy promować jedność i przedstawienie różnych dyscyplin sportowych, jako wspólnotę. Ponadto, dzięki temu, że fundacja jest miejska, w swoich zasobach mamy obiekty sportowe, a dzięki temu projekty unijne, które miasto nie mogło do tej pory realizować stały się dostępne i możemy starać się o dofinansowania na wysoką skalę. W ten sposób możemy wykorzystać dostępną infrastrukturę sportową i wejść we współpracę ogólnopolską i miedzy krajową, organizować imprezy na naszych obiektach, przy czym odpadają nam koszty związane z wynajęciem obiektów sportowych, jak basen, czy stadion, co przedkłada się na jakość projektu. Młodzież może więcej wiedzy uzyskać niż my wydać na organizację całego wydarzenia.

Jak już wspomniałem, jest to fundacja, która powstała Uchwałą Rady Miasta, a więc nie jest to czyjś prywatny wymysł, tylko inicjatywa miasta. Burmistrz wyszedł z taką propozycją, a Rada Miasta ją zaakceptowała, powołując organ nadzorczy tzw. Radę Fundacji. Tworzą ją w większości ludzie powiązani ze sportem w Sanoku. Następnie wybrano Zarząd, który reprezentuję jako prezes fundacji, w skład którego wchodzą Monika Warchoł i Tomasz Mateja – członkowie zarządu. Jako zarząd dołożymy wszelkich starań, by ją rozwinąć.

Nie jest tajemnicą, że będziemy starali się pozyskiwać sponsorów, ponieważ zdarza się tak, że przy dużych projektach wymagany jest wkład własny, a chcąc rozwijać i wspomagać dyscypliny sportu w mieście będziemy potrzebowali środków zewnętrznych. Zamierzamy również nawiązać współpracę z innymi Fundacjami.

W tej chwili większa część klubów zgłosiła chęć zrzeszenia z Fundacją, ale tak naprawdę każdy klub zarejestrowany w Sanoku będzie mógł się zgłosić do wstąpienia w nasze szeregi. Fundacja jest otwarta dla każdego uczestnika, naszym celem jest nie tylko wspieranie klubów sportowych, czy młodzieży, ale również seniorów oraz ludzi dotkniętych wykluczeniem społecznym. Będziemy starać się pomóc rozwijać ich pasje. Ponadto chcemy pozostać niezależni. Nie chcemy nikogo faworyzować, a wprost przeciwnie wyrównać szanse dla wszystkich. Fundacja jest świeża, wszystko powoli się klaruje. Przed nami wiele pracy, ale wierzę, że uda nam się wypracować warunki, które pozwolą nam wszystkim sprawnie funkcjonować”.

 

Kamil Frącek – prezes Fundacji Rozwoju Sportu – wychował się w Sanoku. Absolwent Pańswowej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Tancerz Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Opery Kameralnej w Warszawie, Teatru Muzycznego w Gdyni oraz Teatru Rewiowego „SABAT” w Warszawie. Po wielu latach wrócił do Sanoka. Posiada wiedzę i doświadczenie w pozyskiwaniu projektów unijnych. Był koordynatorem projektu Erasmus+ w Lesku „Bieszczadzka Aleja Gwiazd”. Pracował dla Polskiego Związku Piłki Nożnej „Tymbark Cup – z podwórka na stadion”, gdzie był odpowiedzialny za koordynację wydarzenia.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj