Podkarpacie poszukuje Liderów Szlachetnej Paczki

Podkarpacie poszukuje Liderów Szlachetnej Paczki

W całej Polsce trwa rekrutacja Liderów do Szlachetnej Paczki. Na lidera czeka też rejon Sanok-Lesko.

Czekamy na zgłoszenie na www.superw.pl.

„Dzięki Tobie!” to hasło przewodnie kampanii, która zachęca do wstępowania w szeregi wolontariuszy Szlachetnej Paczki – jednym z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce.

#dziękiTobie pomoc dotrze do najbardziej potrzebujących

Kogo szukamy?

Lider to serce rejonu. Człowiek, który ma odwagę i energię, aby nieść pomoc. To osoba, która zarządza zespołem wolontariuszy ze swojej okolicy, ma wpływ na swoją lokalną społeczność. Działa aktywnie i zawsze może liczyć na wsparcie swojej Drużyny.

Dzięki Tobie odzyskałem wiarę w ludzi – przekonuje pan Bogusław zmagający się z niepełnosprawnością.

Lider razem ze swoim zespołem Wolontariuszy dociera z pomocą tam, gdzie inni nie mają odwagi. Jest impulsem do zmiany. Motywuje innych, żeby pokonywali trudności. Bez lidera, nie może otworzyć się rejon, a to uniemożliwi pomoc potrzebującym rodzinom.

Lider – nowy wymiar wolontariatu

  • Gdyby nie wolontariat tkwiłabym w bańce własnych spraw” – o swojej historii opowiada Teresa, inspirująca wolontariuszka Szlachetnej Paczki Bądź jak Teresa – pomóż zmieniać życie rodzin w potrzebie.

Bycie Paczkowym Liderem to nie jest zwyczajny wolontariat. Nie tylko pomaga się potrzebującym, ale i inwestuje w swój rozwój zawodowy.

  • W wolontariacie można zyskać przyjaciół, a także nabyć nowe kompetencje, takie jak organizacja czasu, współpraca w grupie, a w przypadku Lidera także zarządzanie zespołem i projektami, czy umiejętność organizacji wydarzeń – mówi Teresa. – Będąc wolontariuszem, działa się przede wszystkim dla kogoś, z myślą o drugim człowieku, jednak wymierne korzyści płyną także w drugą stronę – dodaje.

 

Co zyskuje Lider?

  • Bycie PACZKOWĄ Liderką dało mi podstawę umiejętności menagerskich, dzięki którym rozwinęłam się zawodowo.Potrafię też przyznać się do błędu i powiedzieć mojemu zespołowi: “ to mi się nie udało”. Dawanie ludziom wsparcia wiąże się też z jego otrzymywaniem, a to ułatwia wzajemną pracę – mówi Róża, paczkowa SuperW.

Bycie liderem to stawanie się lepszym człowiekiem. To nieustanne poszukiwanie rozwiązań i nowych możliwości. To zdobywanie wielu kompetencji – nauka budowania i zarządzania zespołem, a także swoim cennym czasem.

  • Dzięki Paczce niesamowicie się rozwinęłam, uświadomiłam sobie na co mnie stać. To dodaje wiary we własne siły i możliwości. Dzięki poprowadzeniu projektu miałam możliwość odbycia stażu w gminnym urzędzie. Obecnie pracuję w szkole podstawowej. Bycie liderem w Paczce sprawiło, że zyskałam nowe kompetencje i poznałam wspaniałe wartościowe osoby! – mówi Kasia, liderka z Mazowsza.

 

  • To dzięki Paczce i doświadczeniom, które tu zdobywam, nie boję się podejmować wyzwań, które stają na mojej drodze – dodaje Ania, liderka z Miechowa.

W województwie podkarpackim ciągle poszukiwanych jest 15 z 29 Liderów, którzy stworzą rejony na poszczególnych terenach. Wśród nich jest m.in.: Sanok-Lesko, Sokołów Małopolski, Kolbuszowa, Radymno, Kańczuga-Zarzecze i Ustrzyki Dolne.

Jako Lider masz:

WPŁYW społeczny i biznesowy

→ Szansę na własny ROZWÓJ

→ Okazję do poznania niezwykłych LUDZI

Jak się zgłosić? To proste!

  • Wypełnij krótki formularz na stronie https://bit.ly/PDK_ZostańWolontariuszemSZP
  • Przejdź rozmowę rekrutacyjną ze swoim przyszłym szefem-koordynatorem
  • Podejmij decyzję o rozpoczęciu największego wyzwania swojego życia
  • Odbądź spotkanie wdrożeniowe online

Podpisz niezbędne dokumenty i zacznij działać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj