Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje - dane z 5 kwietnia 2020 r.

Koronawirus. Aktualna sytuacja  na terenie województwa podkarpackiego 03-08-2020

 

Aktualizacja informacji  uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego  w Jarosławiu

Na dzień 02-08-2020 548 są to osoby powiązane  z ogniskami w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, ogniskiem w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole  Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu, ogniskiem rodzinnym w jednej z miejscowości powiatu oraz z ogniskiem w Zakładach Mięsnych w Jarosławiu liczba obejmuje również osoby spoza powiatu jarosławskiego, ale powiązane z tymi ogniskami) . 

W Zakładach  Mięsnych w Jarosławiu wynik dodatni potwierdzono u 304 osób,  w tym  u 205  pracowników  oraz 99 osób z kontaktu.    

Ponadto w dniu 22   lipca br, badaniami przesiewowymi objęto 300 pracowników Zakładu Monedelez w Jarosławiu, odnotowano 16 wyników  pozytywnych . Od dnia 31 lipca nie odnotowano w zakładzie wyników dodatnich.

W ogniskach w powiecie jarosławskim wyzdrowiało 293 osoby , odnotowano 16 zgonów, a 359 osób objętych jest kwarantanną. Dochodzenie epidemiologiczne są w toku.

Informacja  Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego  w Przemyślu

W dniu 27 lipca br. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przemyślu  uzyskał informację o dodatnim wyniku  u jednej z opiekunek w przemyskim przedszkolu. Placówka  wdrożyła  wszystkie obowiązujące wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz MEN. W wyniku przeprowadzonego dochodzenia ustalono w wszystkie osoby z kontaktu , które zostały objęte kwarantanną i wytypowane do badań. 

W Urzędzie Gminy w Dubiecku potwierdzono  10 wyników dodatnich  w tym u 5 pracowników oraz 5 osób z kontaktu (z pracownikami urzędu).  W ramach prowadzonych działań  badaniami objęto 66 osób ( w tym 27 pracowników i 29 osób z kontaktu).    

W Szpitali im. Ojca Pio  w Przemyślu  na dzień 02-08-2020  potwierdzono 27 wyników dodatnich w tym u 10 pacjentów, 13 osób z personelu medycznego oraz 4 osób z kontaktu.

Oddział wewnętrzny został zamknięty , wstrzymany jest „ruch pacjentów„ na oddziale (wypisy i przyjęcia). Pacjenci chorzy zostali przeniesieni do Centrum Medycznego w Łańcucie.

Dochodzenia epidemiologiczne są w toku.

W ogniskach na terenie miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego kwarantanną objęto 416 osób

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego  w Rzeszowie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie  uzyskał z informacje o potwierdzonym wyniku dodatnim  u położnej w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA Sp. z o. o., Sp. k. w Rzeszowie.    Do  dnia 02-08.2020 r. uzyskano ogółem 4 pozytywne wyniki w tym 3 u pacjentek   wypisanych ze szpitala (z powiatów dębickiego, mieleckiego i krośnieńskiego) i 1 osoby z personelu.

W dniu 30 sierpnia uzyskano wynik pozytywny u pielęgniarki  pracującej w Szpitalu MSWiA i Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny. Rozpoczęto dochodzenie epidemiologiczne w wyniku którego ustalono wszystkie osoby z bezpośredniego kontaktu 13 osób (personel, pacjenci i środowisko domowe); do innych PSSE przekazano  informację o 5 osobach , które należy objąć kwarantanną.

 

Ostatnie odnotowane przypadki na terenie  miasta i powiatu  są  niepowiązane  z ww. zachorowaniami.

Ogółem na terenie miasta Rzeszowa  i powiatu rzeszowskiego  kwarantanną objęto 575 osób

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj