Rekordowa frekwencja na basenie

Rekordowa frekwencja na basenie

Od 24 lipca ministerstwo zdjęło m.in. ograniczenia dotyczące ilości osób przebywających na basenie. Nie ma limitów związanych z liczbą osób przebywających na obiekcie w danym czasie w związku z tym sanocki basen przeżywa prawdziwe oblężenie. W  ostatni weekend od 7 do 9 sierpnia baseny zewnętrzne odwiedziło aż 3530 osób, a wewnętrzne 1800.

Na basenie zorganizowano  animacje, gry i zabawy, zumbę dla dzieci i dorosłych, a także Turniej Piłki Plażowej i postawiono dmuchańce.  Dyrektor Tomasz Lasyk planuje następną imprezę na zakończenie wakacji, jednak na razie nie zdradza szczegółów.

Czy basen jest bezpieczny?

Obiekt został przygotowany zgodnie z wszelkimi wytycznymi, jakie obecnie obowiązują. Zamontowano podajniki ze środkiem do dezynfekcji, wprowadzono oznakowania zobowiązujące klientów do zakrywania nosa i ust.

– Co godzinę personel sprzątający stosuje specjalistyczne środki dezynfekujące. Po zamknięciu basenu przeprowadzana jest kompleksowa dezynfekcja obiektu.
Zostały wdrożone wszystkie procedury bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa. Zgodnie z opinią Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH, COVID-19 nie jest choroba wodozależna. Zastosowanie standardowych procedur uzdatniania i dezynfekcji wody basenowej eliminuje cząstki mikroorganizmów (wirusów). Możemy zapewnić wszystkich klientów, że jakość wody stale jest badana, a wyniki dostarczane są do sanepidu. – zapewnia dyrektor Lasyk.

 W lipcu odbyła się kontrola basenu zewnętrznego przeprowadzona przez pracowników sanockiego sanepidu, która nie wykazała żadnych odchyleń od norm i zaleceń. Na MOSiR Sanok nie została nałożona żadna kara lub mandat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj