Desant z Finlandii i pierwszy sparing

Desant z Finlandii i pierwszy sparing

 

Mimo obaw, że przez pandemię koronawirusa sezon Polskiej Hokej Ligi nie ruszy w pierwotnym terminie, zawodnicy STS-u przygotowują się do rozgrywek zgodnie z założonym planem. Trener Marek Ziętara kompletuje skład drużyny, do której dołączyło dwóch fińskich napastników – Eetu Elo i Jesperi Viikilä. Dziś nasz zespół rozegra pierwszy sparing, podejmując w „Arenie” ekipę Zagłębia Sosnowiec.

 

Przypomnijmy, że COVID-19 najmocniej dotknął JKH GKS Jastrzębie, w którym liczba
zakażonych – zarówno graczy, jak i członków sztabu szkoleniowego – wzrosła już z kilkunastu do ponad dwudziestu osób. Przypadki koronawirusa wykryto również w GKS-ie Tychy, Energii Toruń i Podhalu Nowy Targ. Dlatego też  sanocki klub działa zapobiegawczo, przed każdym treningiem sprawdzając temperaturę ciała hokeistów. I – odpukać
w niemalowane – wszyscy są zdrowi.

Skład STS-u wzmocniło dwóch napastników z Finlandii. Skrzydłowy Elo (24 lata) rozegrał w Mestis 173 mecze, w których zdobył 111 punktów za 52 gole i 59 asyst. Dwa ostatnie sezony spędził w barwach TUTO Hockej: 75 gier, 17 bramek i 23 kluczowe
zagrania. Natomiast środkowy Viikilä (25 lat) może pochwalić się 126 meczami na zapleczu fińskiej Liigi. Zdobył  w nich 26 punktów za 8 goli  i 18 asyst, grając głównie  w niższych formacjach.
W środę oficjalnie ruszył elitarny Klub 100, który ma na celu wsparcie naszej drużyny. Na każdego członka czekają karnety, specjalne przywileje i gadżety klubowe. Jak zostać członkiem klubu? Wszystkie informacje dostępne będą na oficjalnej stronie STS-u, w zakładce „Klub 100” jak i u nas KLIK. Na podstronie można pobrać deklarację członkowską oraz regulamin. Oczywiście zapisać się można również bezpośrednio w siedzibie klubu. Wszelkich informacji na temat członkostwa udzielać będzie Sebastian Królicki, koordynujący jego działalność. Kontakt znajduje się w regulaminie klubu.
Nie da się ukryć, że STS mocno liczy na wsparcie kibiców. W zamian klubowe informacje będą dostępne nie tylko na oficjalnej stronie, ale również na profilach w znanych serwisach social media – facebooku, instagramie, twitterze  i youtube. Zapraszamy do odwiedzin. W każdym z profili będzie można znaleźć unikalne materiały, niedostępne nigdzie indziej.

 

Dzisiaj rusza krótki cykl sparingów przed startem PHL. Pierwszym rywalem STS-u będzie Zagłębie Sosnowiec.
Początek meczu o godz. 18.00.  Ceny biletów: 15 zł normalny i 10 zł ulgowy. Uwaga – z wiadomych względów dostępne jest tylko 50 procent miejsc w „Arenie”. Kasy będą nieczynne.
Bilety tylko w przedsprzedaży (kupno w godz. 15-16.30).

bb

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj