Śmierć zawsze przychodzi nie w porę

Śmierć zawsze przychodzi nie w porę

 

Śmierć zawsze przychodzi nie w porę. Ksiądz Jan Twardowski napisał: „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”

Śmierć zawsze przychodzi nie w poręZ głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi, emerytowanego, dyplomowanego nauczyciela polonistę II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku.
Wspominamy Tomasza Kulpińskiego jako życzliwego, uczynnego człowieka o wielkim sercu
i wielkim poczuciu humoru. Wychowawcę, opiekuna młodzieży, nauczyciela języka polskiego w naszej szkole i wieloletniego redaktora gazety szkolnej „Kulfon”. Pasją profesora Kulpińskiego było dziennikarstwo; z Jego inicjatywy powstała szkolna gazeta „Kulfon”, którą przez wiele lat redagował i wydawał wraz z uczniami koła dziennikarskiego, co zaowocowało pierwszymi nagrodami w konkursach dla redakcji gazet szkolnych o Laur Gęsiego Pióra i innych. Przez wiele lat był opiekunem Samorządu Szkolnego. Pracował również w bibliotece szkolnej. Współpracował z Tygodnikiem Sanockim jako dziennikarz i korektor. Lubił piłkę nożną, interesował się historią i polityką.
Swym charakterem, postawą życiową, pogodą ducha, otwartością i życzliwością wobec drugiego człowieka, pokazywał nam, co jest w życiu ważne i istotne.
Gdy stajemy w obliczu śmierci wartościowej i dobrej osoby, którą znaliśmy, ogarnia nas smutek i żal. Smutek, który dzisiaj wszyscy czujemy łagodzą tylko nasze wspomnienia
o Tomaszu – dostarczył nam ich wielu , również na lekcjach języka polskiego ucząc o Horacym – NON OMNIS MORIAR [Nie Wszystek Umrę]. My będziemy o Tobie pamiętać!

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie
II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj