Terytorialsi z Podkarpacia nie zwalniają tempa

Terytorialsi z Podkarpacia nie zwalniają tempa

W miniony weekend ponad 800 żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej brało udział w dwudniowym szkoleniu rotacyjnym, przeprowadzono także kwalifikacje kandydatów na kurs podoficerski „SONDA”. Terytorialsi zabezpieczali również dwuetapowy wyścig kolarski „Orlen Wyścig Narodów”, który odbywał się w Rzeszowie.

Ubiegły weekend dla terytorialsów z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej był bardzo intensywny. W minioną sobotę i niedzielę w szkoleniu rotacyjnym brało udział ponad 800 żołnierzy. Zajęcia prowadzone były w rejonach odpowiedzialności batalionów z Niska, Dębicy, Jarosławia oraz Sanoka z zachowaniem reżimu sanitarnego, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego Wojska Polskiego. Główne zagadnienia realizowano z zakresu zarządzania kryzysowego, w drugi dzień żołnierze odbywali strzelania bojowe.

W tym czasie nie próżnowali podoficerowie 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Powołana komisja, na czele ze starszym podoficerem dowództwa, przeprowadziła kwalifikacje kandydatów na kurs podoficerski „SONDA”. Zgłosiło się blisko 80 ochotników spośród szeregowych, którzy spełnili wymagania formalne. Kwalifikacje obejmowały trzy etapy. W pierwszym wszyscy chętni musieli rozwiązać test wiedzy ogólnej i specjalistycznej. Następny etap to sprawdzian sprawności fizycznej, a po jego przejściu kandydatów czekała jeszcze rozmowa kwalifikacyjna. To już druga edycja kursu „SONDA” na Podkarpaciu. Rozpocznie się on 17 października i potrwa do końca drugiej połowy grudnia 2020 r.

To nie koniec trudów, jakim żołnierze 3. PBOT sprostali podczas tego weekendu. Terytorialsi aktywnie włączyli się w ogólnoświatowe wydarzenie, które odbyło się w stolicy Podkarpacia. Żołnierze Podkarpackiej Brygady aktywnie wspomagali organizatorów dwudniowego i dwuetapowego wyścigu kolarskiego „Orlen Wyścig Narodów”, który miał miejsce na terenie Rzeszowa. Terytorialsi naszej brygady wraz z rzeszowską policją oraz strażakami zabezpieczali siedem odcinków trasy wyścigu. Na mecie zorganizowano także punkt promocyjny 3. PBOT, w którym można było zobaczyć sprzęt wojskowy, będący na wyposażeniu pododdziałów brygady. W tym miejscu działał również Mobilny Zespół Rekrutacyjny. Chętni mogli zaczerpnąć informacji o Podkarpackich Terytorialsach oraz wykonać pierwszy krok wstąpienia do Wojsk Obrony Terytorialnej – wypełnić i złożyć wniosek do rekruterów działających w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

Zdjęcia: Paulina Lęcznar

mn

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj