Trzy medale Samuraj Trans–San Sanok w Starachowicach

W dniach 18-20 września 2020 r. w Starachowicach odbyły się Oficjalne Mistrzostwa Polski w Kickboxingu formuła Low-Kick pod egidą Polskiego Związku Kickboxingu i Światowej Fedracji WAKO. W związku z sytuacją pandemiczną był to pierwszy poważny sprawdzian w jednej z „twardych” formuł Kickboxingu.

Do rywalizacji stanęło niespełna 400 zawodników, z 95 klubów z całej Polski. W tym gronie nie zabrakło zawodników Samuraj Trans-San Sanok Kamila Rościńskiego 71 kg senior, Miłosza Barana 71 kg junior starszy i Adama Tutaka 86 kg junior starszy, którzy pod okiem Trenera Artura Szychowskiego od kilkunastu tygodni przygotowywali się do rywalizacji. Warto dodać, że ze względu na obostrzenia, jak również sezon wakacyjny były to najtrudniejsze przygotowania, w jakich przyszło pracować zawodnikom i trenerowi.
Zawodnicy samuraj Trans-san Sanok przystąpili do rywalizacji w najbardziej konkurencyjnych kategoriach wagowych, co spowodowało, że Kamil musiał stoczyć 5 walk w swojej kategorii, żeby sięgnąć po tytuł. Dodatkowo nie była to kategoria, w której Kamil zdobywał największe sukcesy (67 kg), tylko musiał rywalizować z zawodnikami, którzy pod względem fizycznym byli wizualnie więksi. Natomiast Miłosz w swojej drabince musiał stoczyć 4 walki, a Adam Tutak 3.

Ze względu na ogromną liczbę zawodników zmagania zaczęły się już w pierwszym dniu, a zamieszanie wśród organizatorów sprawiło, że Miłosz Baran musiał już w pierwszy dzień zawodów, w krótkim odstępie czasu stoczyć 2 walki. Pierwszym przeciwnikiem był zawodnik klubu Ring Kraków Szymon Leszczyński, który starcie z Miłoszem Baranem wytrzymał do drugiej rundy, w której sędzia musiał przerwać walkę i tak przez RSC Miłosz zameldował się w 1/8 finału gdzie po krótkiej przerwie od pierwszej walki ponownie wyszedł do ringu i tym razem bezdyskusyjnie i jednogłośnie na punkty pokonał zawodnika CAF Rzeszów Łukasza Krupasa. Na tej walce zakończyły się piątkowe zmagania zawodników Samuraj Trans-San Sanok.

W sobotę (19.09), w drugim dniu mistrzostw do rywalizacji przystąpili pozostali zawodnicy sanockich samurai. Jako pierwszy do ringu wkroczył najbardziej utytułowany zawodnik klubu Kamil Rościński, który w pojedynku z aktualnym Akademickim Mistrzem Polski Igorem Jarczyńskim nie pozostawił złudzeń, wygrywając zdecydowanie 3-0 pewnie meldując się w 1/16 finału. Następny do ringu wszedł najcięższy zawodnik Samuraja Adam Tutak (86 kg), który już w pierwszej rundzie przed czasem pokonał zawodnika KSW Włocławek Jakuba Szczepańskiego. W dalszej kolejności ponownie na ringu zobaczyliśmy Kamila Rościńskiego. Tym razem starł się z zawodnikiem KSW Shark Łódź, który nie miał nic do powiedzenia w starciu z Kamilem, a swoją frustrację wyładował, używając niedozwolonych technik uderzania kolanem, za co sędzia przerwał pojedynek, dyskwalifikując zawodnika z Łodzi w 3 rundzie i w ten sposób Kamil awansował do 1/8 finału.

Następnie przyszła kolej na 3 walkę Miłosza Barana była to walka półfinałowa, którą Miłosz zakończył podobnie jak pierwszą RSC w 2 rundzie z zawodnikiem Center Team Odolanów Hubertem Sikorą, czym zameldował się w finale Mistrzostw Polski! Na sam koniec zmagań drugiego dnia po raz trzeci do ringu wyszedł Kamil Rościński (3 walki w jeden dzień na pełnym dystansie to ogromne obciążenie organizmu) i tym razem Kamil zdecydowanie pokonał Krzysztofa Brulińskiego z Ninja Academy Warszawa, z wynikiem 3-0 zameldował się w półfinale Mistrzostw Polski! Po drugim dniu turnieju pewne były już 3 medale dla zawodników Samuraj Trans-San Sanok do wyjaśnienia pozostał ich kolor. Niestety pech nie opuszczał naszych zawodników. Po 3 walce Kamila Rościńskiego odnowiła mu się kontuzja stopy, przez którą w zeszłym roku opuścił Mistrzostwa Polski w Low-Kick. Z tego też powodu, trener Artur Szychowski zdecydował o zakończeniu udziału Kamila w półfinale, biorąc pod uwage zbliżające się MP w formule K-1 Rules oraz prestiżowy Puchar Europy, który najprawdopodobniej odbędzie się w listopadzie tego roku w czeskiej Pradze. Dlatego Kamil wygrywając wszystkie walki, zakończył swój udział w mistrzostwach z brązowym medalem. Koleją walkę stoczył Adam Tutak, ponownie przed czasem pokonując w 2 rundzie zawodnika AMSW Włocławek Grzegorza Lipskiego i zameldował się w finale Mistrzostw Polski w Kickboxingu formuły Low-Kick!

Przyszedł czas na finały. Pierwszy do ringu wszedł Adam Tutak, mierząc się z Jakubem Wasilewskim z klubu Centrum Sportów Walki Kick-Fighter Zgorzelec. Jakub to bardzo wymagający przeciwnik, ale Adam Tutak przyzwyczaił nas, że na arenie krajowej to on rozdaje karty i pokonał zdecydowanie zawodnika ze Zgorzelca (3-0), zdobywając tytuł MISTRZA POLSKI W KICKBOXINGU FORMUŁA LOW-KICK!!! W drugim finale w kategorii 71 kg zobaczyliśmy Miłosza Barana walczącego o złoto z zawodnikiem klubu Fighter Nowa Sól Michałem Borowskim. Niestety Miłosz przegrał na punkty i w ten sposób zakończył turniej ze srebrnym medalem. Miłosz przegrał walkę, ponieważ w formule Low-Kick nie ma możliwości zadawania ciosów kolanem, którymi Miłosz często wygrywa walki. Dobrze wyszkolony technicznie przeciwnik wykorzystał ten fakt, wygrywając na punkty – powiedział trener Artur Szychowski.

Dodatkowo Adam Tutak został wybrany najlepszym juniorem turnieju i dostał indywidualną nagrodę, za co serdecznie gratulujemy.

Zawodnicy Samuraj Trans-san Sanok zdobyli złoty srebrny i brązowy medal, powiększając w ten sposób dorobek najbardziej utytułowanego klubu sportów walki, jakim jest Samuraj Trans – San Sanok. W tym miejscu chcemy zaprosić wszystkich chętnych na treningi, do naszego klubu, gdzie prowadzimy nabór – Kickboxing dla kobiet, Kickboxing grupa początkująca 15 lat+, Boks, Grupa dzieci 5-9 lat grupa kadeci 10-14 lat. Zapraszamy! Wszelkie informacje udzielamy pod numerami telefonów 660150044 oraz 664704017 oraz na FB/Samuraj Sanok i FB/Vitamin Shop Sanok

Dziękujemy sponsorom.

Tran-San Marcin Cieślik
Kurnik Auto – Części – Jerzy Kurnik
Optima Meble – Krzysztof Gładysz
Mont Inox – Daniel Niemczyk
Bieswood – Artur Pielech i Dawid S.
Spoective – Jakub Knurek
Vitamin Shop/Vitamin Shock – Marcin Solarz
SPGK Sanok
ITE Industry-Trade Europa
Pomoc Drogowa – Andrzej Skulich
Bella Transport – Tomasz Wojnarowski
Cisan – Łuksz Kucharczyk
Domino Grupa – Robert Kopylec
Biestattoo – Przemysłam Młynarczyk
Holi Reh – Łukasz Sieczkowski