Wzmożone kontrole i godziny dla seniorów w punktach handlowych

 

Wzmożone kontrole i godziny dla seniorów w punktach handlowych

Codzienność w „żółtej strefie”

W związku z sytuacją epidemiczną i ogłoszeniem na terytorium Polski strefy żółtej oraz związanymi z tym obostrzeniami, wojewoda podkarpacki nałożyła na służby, w tym policję i straż miejską,  obowiązek wzmożonych kontroli i weryfikację realizacji nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa powszechnie obowiązującego. Wszystkie zalecone działania mają na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej.

W związku z powyższym przypominamy mieszkańcom Sanoka o obowiązku zakrywania ust i nosa, również w przestrzeni publicznej. W lokalach gastronomicznych oraz podczas różnych wydarzeń może uczestniczyć ograniczona liczba osób i obowiązuje zachowanie dystansu. Dodatkowo od czwartku 15 października w punktach handlowych obowiązują godziny dla seniorów, co oznacza, że między 10.00 a 12.00 zakupy mogą zrobić wyłącznie osoby powyżej 60 roku życia.

Mieszkańcy są proszeni o stosowanie obowiązujących zaleceń, a także powinni liczyć się ze wzmożonymi kontrolami upoważnionych do tego służb.

Materiały nadesłane: UM Sanok

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj