Kolejne dwa zakażenia koronawirusem w powiecie sanockim

Szpital sanocki będzie jednoimienny?

W poniedziałek 19 października podczas wideokonferencji z wojewodą podkarpackim Ewą Leniart rozważano możliwość przekształcenia szpitala powiatowego w Sanoku w szpital jednoimienny.

Grzegorz Panek nowym dyrektorem szpitala– Taka decyzja prawdopodobnie zapadnie w najbliższych dniach – mówi dyrektor szpitala Grzegorz Panek. Aby szpital mógł leczyć tylko chorych na COVID – 19, placówka musi przejść stosowne przekształcenia i zostać wyposażona w niezbędną infrastrukturę. Konieczne będzie zamontowanie specjalnej śluzy dla oddzielenia pomieszczeń, w których będą mogli przebywać zakażeni pacjenci, by personel mógł pracować w bezpiecznych warunkach epidemiologicznych.

– Przekształcenie szpitala zajmie minimum dwa tygodnie. W tym czasie zakończą leczenie pacjenci niezakażeni, większość zostanie wypisana, natomiast trudne przypadki zostaną skierowane do leczenia prawdopodobnie do szpitala w Krośnie – mówi dyrektor i podkreśla, że ostateczne decyzje zostaną podjęte po konsultacjach z personelem. Czy szpital sanocki będzie leczył pacjentów z covidem, u których stwierdzone zostaną choroby współistniejące? Dokąd będą kierowani pacjenci niezarażeni w przypadkach zagrożenia życia? Będziemy informować na bieżąco.

Kilka pielęgniarek z sanockiego szpitala przebywa na kwarantannie. Niewykluczone, że kolejne osoby z personelu medycznego również będą musiały odbyć izolację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj