Przychodnie SPZPOZ – jak funkcjonują w czasie pandemii?

 

Wiele słyszymy o sytuacji sanockiego szpitala, który na wniosek wojewody podkarpackiego przekształca się w placówkę jednoimienną. Zainteresowaliśmy się, jak w okresie pandemii funkcjonują przychodnie Samodzielnego Publicznego Zespołu Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

W związku z rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2 i objęciem miasta Sanoka czerwoną strefą, w trosce o bezpieczeństwo pacjentów należących do lekarzy Podstawowej opieki zdrowotnej (lekarzy rodzinnych), przyjmujących w przychodniach Samodzielnego Publicznego Zespołu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Sanoku, zaleca się ograniczenie wizyt w przychodniach.

Wszystkie sprawy można załatwiać internetowo lub telefonicznie pod nr tel. 13 306 70 70.

WNIOSKI NA LEKI STAŁE – można pobrać ze strony: http://przychodniasanok.pl, wypełnić  elektronicznie i przesłać  na adres e-mail: leki@przychodniasanok.pl.

Po przyjęciu zgłoszenia, każdy pacjent zostanie powiadomiony o zatwierdzeniu lub odrzuceniu jego wniosku. Jeżeli pacjent ma Internetowe Konto Pacjenta, recepta zostanie przesłana na nr telefonu podany przy zakładaniu  Internetowego Konta Pacjenta.

Termin realizacji zgłoszenia jest uzależniony od liczby wniosków. Dlatego – należy pamiętać, aby składać wniosek kilka dni przed wyczerpaniem się zapasu posiadanych leków.

Jeżeli przypadek nie wymaga pilnej wizyty u lekarza, można – zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia – skorzystać z teleporady. Wystarczy zarejestrować się na dogodny termin (telefon do rejestracji 13 306 70 70), a następnie skonsultować się z lekarzem telefonicznie.

Przychodnie zdrowia w czasie epidemii COVID 19 stosują zalecenia Ministra Zdrowia i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej (lekarze rodzinni)  każdorazowo sami decydują o poszerzeniu teleporady o wizytę osobistą.

Pamiętajmy, że w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w naszym mieście, w trosce o bezpieczeństwo pacjentów i pracowników, pacjenci będą wpuszczani do przychodni POJEDYNCZO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj