Premier Mateusz Morawiecki deklaruje pomoc dla przedsiębiorców, którzy ucierpią w związku z zamknięciem cmentarzy

„Zgodnie z moją wczorajszą deklaracją o pomocy dla tych handlowców, którzy ucierpią w związku z zamknięciem cmentarzy, podjąłem nastepujące decyzje:
Terenowe oddziały ARiMR i KOWR odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty i rośliny, które byłby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami.
Z funduszu Covid zrefundujemy też koszty samorządów, które prowadzą podobną akcję.
Proszę raz jeszcze o zrozumienie dla tej trudnej decyzji, którą musieliśmy podjąć ze względu na pandemię” – napisał dzisiaj, na swoim profilu w serwisie facebook, premier Mateusz Morawiecki.

3 KOMENTARZE

  1. Fajnie by było powtarzać przy okazji takich decyzji, że to są pieniądze z podatków, które MY płacimy. I jeszcze fajniej by było, gdyby te pieniądze były wydawane w sposób przemyślany, a nie pod doraźną publikę.

  2. Komu zabrać? Komu dać? Wszyscy jesteśmy poszkodowani przez epidemię. Najbardziej ludzie chorzy na nowotwory, na serce, tarczycę, cukrzycę i wiele innych chorób, które nagle przestały być groźne. Tak nagle przestały być groźne, jak nagle potrzebują wsparcia ogrodnicy, za chwilę szklarze, wcześniej kucharze i sklepikarze. Zastanówmy się, jakby to nie rząd dawał w naszym imieniu, tylko sami mielibyśmy wyjąć portfele, to komu byśmy dali pieniądze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj