Cmentarze będą zamknięte w sobotę, niedzielę, czyli Dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny

Cmentarze będą zamknięte w sobotę, niedzielę i poniedziałek

Trwa konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Szef rządu przedstawił informację w sprawie funkcjonowania cmentarzy w Dniu Wszystkich Świętych oraz ewentualnych dalszych obostrzeń.

Cmentarze będą zamknięte w sobotę, niedzielę i poniedziałek, czyli Dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny – poinformował Mateusz Morawiecki.

– Uznałem, że tradycja jest mniej ważna niż życie – stwierdził szef rządu. Proszę się powstrzymać od wyjazdu – dodał.

Premier zaapelował też do seniorów. To wasze zdrowie i wasze życie jest zagrożone – mówił. Nasz apel przyjmuje formę alarmu – żeby seniorzy zostali w domu przez najbliższe dwa tygodnie, korpus solidarnościowy, wsparcia seniorów ma służyć tym, którzy nie mogą zrobić zakupów. Seniorzy muszą zostać w domach – mówił premier.

Pracownicy administracji publicznej przez najbliższe dwa tygodnie mają pracować zdalnie. Premier zaapelował też do pracodawców, by wysyłali pracowników na pracę zdalną.

Szef rządu odniósł się też do protestów ws. aborcji. Podkreślał, że prezydent przedstawił dziś projekt ustawy ws. możliwości usunięcia ciąży w przypadku wad letalnych.

W konferencji bierze udział także Główny Doradca Prezesa Rady Ministrów ds. Covid-19 prof. Andrzej Horban.

Premier podkreślił ponadto, że zarówno przedszkola jak i szkoły dla uczniów klas I-III pozostaną otwarte, a nauka będzie kontynuowana w formule stacjonarnej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj