Wieczorny koncert on line Niepodległość na muzyczną nutę

Wieczorny koncert on line „Niepodległość na muzyczną nutę”

 

TREPCZA. Jak dotąd Dzień Niepodległości od kilkunastu lat był coroczną okazją do spotkania i wspólnych śpiewów znanych piosenek żołnierskich, wojennych czy patriotycznych. Kiedyś brali w nich udział  jako honorowi goście weterani walk podczas ostatniej wojny.

Gościnna „Przystań JPII” częstowała uczestników nie tylko kawą z ciastem upieczonym przez miejscowe gospodynie. Czasem pojawiał się smakowity bigos lub inne trepczańskie rarytasy. W roku ubiegłym spod Papieskiej Barki wyruszył kolejny III samochodowy Rajd z biało-czerwoną do Jaćmierza. Tam gościnnie przyjęci w sali miejscowej OSP przy bogato zastawionym stole ze śpiewem na ustach umacnialiśmy więzy przyjaźni.

W tym roku okrutna panepidemia przerwała tradycję spotkań    w szerszym gronie i skazała nas na izolację. Postęp techniczny wyrażający się w łączności internetowej pozwoli nam jednak w inny sposób uczcić nasze narodowe święto. Z inicjatywy prezesa Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej Grzegorza Buczka w miejscowym kościele pw. Wniebowzięcia NMP odbędzie się koncert pieśni religijnych  i patriotycznych „Mówiąc Ojczyzna..” Jego gospodarzem będzie miejscowy organista Marek Dziok. Ten utalentowany muzyk, kompozytor i aranżer sanocki pozwoli nam przeżyć kolejny raz – mamy nadzieję – wzruszające spotkanie z muzyką, która nie jedno ma imię. Obok utworów organowych, jak powszechnie znane Ave Maria czy polonez Michała Ogińskiego „Pożegnanie z Ojczyzną” usłyszymy także zarówno kompozycje autorskie, pieśni i piosenek religijnych i z tzw. przesłaniem. Będą one wplecione w liturgię Mszy za Ojczyznę, sam koncert  rozpocznie się już o godz. 16:50.

              Serdecznie zapraszamy do łączności duchowej z nami
w wieczór Święta Niepodległości 11 listopada 2020 roku
i odbioru transmisji na 337 kanale TV Meteosat,
bądź on line na stronie trepcza.przemyska.pl

(pr)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj