Nowy most na Sanie. Czy nowa przeprawa jest potrzebna?

Miasto Sanok pozyskało 52 miliony na budowę mostu 

O godzinie 13:30 odbyła się videokonferencja z udziałem posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej  Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak, sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafała Webera, wojewody podkarpackiego Ewy Leniart, marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla i burmistrza miasta Sanoka Tomasza Matuszewskiego, gdzie została ogłoszona informacja o budowie przeprawy mostowej w Sanoku na rzece San w ramach realizacji rządowego programu  „Mosty dla Regionów”. Miasto pozyskało rekordowe dofinansowanie w wysokości 52 mln zł na tę inwestycję. Całościowy Koszt budowy mostu to 65 mln zł!

Istniejący most na rzece San od wielu lat budził wiele kontrowersji. Zniszczona, metalowa konstrukcja wymaga ciągłych napraw, które sprawdzały się jedynie doraźnie. Podniszczona kładka dla pieszych budziła obawy przechodniów. Przez wiele lat (poza mostem Olchowieckim) była to jedyna możliwa droga dostania się na drugą stronę Sanu, gdzie mieszczą się domostwa, pogotowie LPR, a także chętnie odwiedzane przez turystów Muzeum Budownictwa Ludowego, które zaraz obok Zamku Królewskiego jest wizytówką miasta Sanoka. Niewątpliwie rekreacyjne tereny prawobrzeżnej strony rzeki San tracą na swoim uroku przez metalowy moloch, który jest jedyną drogą przeprawy na drugą stronę rzeki. Niebawem się to zmieni. Po czterdziestu latach mieszkańcy doczekają się mostu w prawdziwego zdarzenia. Mostu, który nowoczesnością zapewni zapewni bezpieczne przedostanie się na drugą stronę, ale również estetycznie nie będzie odbiegał od otoczenia, w którym powstanie.

Więcej informacji w piątkowym numerze Tygodnika Sanockiego.

5 KOMENTARZE

  1. Wreszcie w mieście jest gospodarz. Most to dla każdego miasta wartość dodana. Daleko Sanokowi pod tym względem do Wrocławia, ale – będzie dodatkowa atrakcja. Super.

  2. Na e-fajdanok widać, jak duży sukces odniósł burmistrz. Tam frustracja odsunietych od władzy zawsze wyraża się liczbą wpisów pod artykułem. One zwykłe powielają jeden obraźliwy schemat, a ich natężenie ociera się o śmieszność.

  3. Proszę nie wprowadzać w błąd. Miasto NIE otrzymało 52mln.

    Małgorzata Jarosińska-Jedyna dodała, że inwestycja uzyskała dotację z budżetu państwa w wysokości ponad 1 miliona złotych na przygotowanie dokumentacji projektowej. Po zakończeniu prac projektowych samorząd Sanoka BEDZIE SIĘ MÓGŁ UBIEGAĆ o dofinansowanie budowy mostu ze środków z Funduszu Dróg Samorządowych” BĘDZIE MÓGŁ a jak narazie kasa jest tylko na projekty. Przestancie kłamać !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj